Starosta mesta Kingstown - Série 1

(séria)
USA, (2021–2022), 8 h 46 min (Minutáž: 47–66 min)

Scenár:

Taylor Sheridan

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Tobi Bamtefa, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach (viac)

Mamlas

První série je, kromě posledních dvou zajímavých dílů, které to vyloženě zachraňují, jinak poměrně nezajímavé a dost chaotické městské drámíčko či rodinná sága o partě zkorumpovaných poldů, dozorců a spol., kteří využívají svůj vliv na chod kriminality ve městě a místní věznici a zažívají při tom nějaké příhody. Všichni zúčastnění jsou šmejdi, není komu fandit. V prvních 8 dílech je to nuda, zmatek a velká spousta vaty na přetočení. Kdyby to byl celovečerák, kde prvních 8 dílů by se vešlo před úvodní titulky a ze zbytku se setříhal ten film, byl by dobrý. No aspoň že to nakonec dopadlo skoro nejlíp, jak mohlo. (32%) ()

swinevenca

Takhle jsem se ve vězení naposledy radoval s nástupem Michaela Scofielda. Další Sheridanovo mistrovské vyprávění, tentokrát o recyklovatelném kruhu mravnostní a sociální bídy, ve kterém z deprese či ze zvyku všichni vrší křivárny, jen McLuskyho hoši věří, že je dělají pro záchranu planety "Kingstown". Kdybych v tom chtěl hledat něco víc, z mého naprosto subjektivního a Ameriky do hloubky neznalého pohledu mi to přijde jako klasikovo nastavené zrcadlo, které když se ještě umně proloží hlubokými přednáškami mámy McLuskový, musí být leckterému Amíkovi hanba. Ale přiznám se, že jsem během rychlého sjíždění zas tak moc nehledal. Jeremy Renner je svém výkonu stejně ultimátní jako Mike McLusky ve své živnosti a jako je ultimátní první série ve svém finále, Hugh Dillon si to pro sebe taky dobře napsal a osud Aidana Gillena neboli "navždy Malíčka" je nejlepší pozvánkou na druhou řadu. Myslím, že přejíždět Rennera v rámci proma 6tunovou rolbou byla úplně zbytečná kampaň. ()

muti

Jeremy Renner to veru nemá ľahké - je prostredníkom medzi svetmi - svet trestancov a svet slobodných, svet čiernych, bielych, mexicanov a svet bacharov. V base farba pleti znamená príslušnosť a kto nie je členom svorky je mŕtvy. Je takmer nemožné udržať akýkoľvek mier keďže každý niečo chce. Okrem snahy o udržanie mieru vie dať nepísaný starosta mestečka aj dobrú radu. Pod pokrievkou to ale riadne vrie a celý ekosystém sa začne rúcať v momente keď sa ľudia spriahnu s diablom a vypýtajú si službičku. ()

rashaverak

Otresna akce, jako ve vsech Sheridanovych dilech. Nesmyslna rozhodnuti, SWAT po osvobozeni rukojmi je vezme doprostred boje, aby si vyridili ucty. Seredna hlavni herecka, ke ktere se vsechny postavy chovaji jako ke krasce. Hloupe filozofovani. Obhajovani vrahu a nasilniku, jako nekoho kdo je poskozovan zkorumpovanym systemem a do svych zlocinnych rozhodnuti dotlacen spolecnosti. Autor je nejspis levicak s inteligenci opice. ()

bonovox

Nekompromisný pohľad na život v meste v ktorom všetko riadi chlapík, ktorý musí kľučkovať medzi gangami a polício v rámci života vo väzniciach resp. na ulici, aby bol nastolený aspoň ako taký mier. Renner sa pre hlavnú úlohu perfektne hodí a samotná gradácia príbehu k záveru je skvele podaná a zobrazená. Drsné, chlapácke...perfektná séria. ()