Šestidílné kriminální drama, jehož hlavní devízou je atraktivní prostředí. Zločin se totiž odehrál na palubě britské jaderné ponorky Vigil, vyzbrojené nukleárními raketami. A protože ta nemůže přerušit svou strategickou misi na moři, musí se policejní vyšetřovatelka dopravit na její palubu. Zde se musí nejprve sžít se zcela novým prostředím a kromě vyšetřování vraždy jednoho z námořníků se také vyrovnat se svými osobními démony. Hlavní roli v seriálu ztvárnila Suranne Jonesová. (Česká televize)

Recenzie používateľa Axident k tomuto seriálu (5)

Vigil (2021)

Překvapivě povedený BBC seriál o vyšetřování vraždy na palubě britské jaderné ponorky. Objevil jsme ho hledaje, kde si vyjma Endeavour zahrál Shaun Evans. Dobré herecké výkony, napínavý scénář a patřičně úzkostný pocit z průběhu vyšetřování. Neměl jsem sebemenší problém ani s flashbacky, které obvykle nemusím, ani s lesbickou linkou hlavní hrdinky. Snad jen poslední díl nebyl oproti pěti předchozím úplně zvládnutý a v akčních scénách z ponorky působil jak béčkový thriller. ()

Episode 2 (2021) (S01E02)

Nedokáži posoudit eventualní blbosti, nevyznám se v ponorkách a námořnictvu, ale je to velmi chytlavé a napínavé jak guma od trenek. Ani s nevolí zmiňované flashbacky mi nevadí a že nemám flashbacky rád. ()

Episode 3 (2021) (S01E03)

Zatím nemám žadných námitek, už dlouho jsem nekoukal na seriál, ktery by byl tak tísnivě znepokojivý a napínavý. Divák se cítí skoro stejně stísněně jak ti kucí v ponorce. ()

Episode 4 (2021) (S01E04)

Stále vysoká úroveň kvality. ()

Episode 6 (2021) (S01E06)

Poslední díl slabší, narozdíl od homofobů mi nikterak nevadila lesbická linka, ale akční scény v ponorce s ruským spiónem působily jalo z béčkového thrilleru. ()