24 tváří Billyho Milligana

• USA Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan
USA, 2021, 4 h 3 min (Minutáž: 59–64 min)

Koncem 70. let tvrdí muž obviněný ze série znásilnění, že za všechno může jeho porucha osobnosti. Začne tak soudní tahanice, která nedá spát celé Americe. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (5)

24 tváří Billyho Milligana (2021)

Druhé dva díly zaostávají oproti prvním dvěma v mnoha ohledech, o tom žádná. Taky mi během dokumentu šly myslí celkem zásadní otázky, které nebyly zodpovězeny, chyběl tam pohled několika lidí  (i když chápu, že občas to z mnoha důvodů nejde) a mám tak pocit nedokončenosti, přestože končíme tam, kam jednoho dne musíme všichni. 3,5* ()

Znásilnění na univerzitě (2021) (E01)

Opravdu znepokojivé. Můj mozek tomu odmítá uvěřit, pochopit tuhle diagnózu a přijmout ji jako existující pravdu. Nejde to, ale je to fascinující a hrozně smutný. Tohle je prostě věc, kterou si přečtete nebo na kterou se podíváte v thrilleru, ale rozhodně jí nevěříte. ()

Démoni uvnitř (2021) (E02)

Tohle je prostě mazec. Věříte? Nevěříte? A jak tohle soudit? Pokud připustíme mnohočetnou osobnost a že Billy u zločinů nebyl, ale jeho tělo (ovládáno kýmkoli) ano a skutek se stal, má jít tělo do vězení? A pokud ne, jak se dostane spravedlnosti obětem, kterým dost možná zničil život? SPOILER! A co se stalo s nevlastním otcem? To lidi nezačali mluvit hned, jak se to provalilo a nepotvrdili Billyho slova o tom co se dělo? Ten prostě jen tak odešel? ()

Zlaté časy (2021) (E03)

Přiznávám, že právě znalost srbochorvatštiny a arabštiny mi vrtala hlavou nejvíc. Co se týče "trestu" pro Billyho, šlo to z extrému do extrému. Evidentně si s tím nevěděli rady a těžko  říct, zda někdo v té době ještě vůbec myslel na to, co spáchal a na oběti. Ne, že by to nebrali v potaz, nebo se ho nebáli, ale spíš všechny zajímalo, zda to geniálně hraje nebo ne. 3,5* ()

Útěk (2021) (E04)

Tento příběh je zkrátka hrozně bizarní. Hrál to, nehrál... jasno v tom rozhodně nemám. Každopádně zločiny (aspoň některé) prokazatelně spáchal a to co se odehrávalo potom připomínalo Kocourkov. Všechno, absolutně všechno bylo jen o tom, zda mu nemoc někdo věřil nebo nevěřil, zda ho zavřít pod zámek a zahodit klíč,  nebo ho léčit a dát mu svobodu, pomoct mu v útěku (a to fakt nikdo neřešil, že mu někdo pomáhal?) a bohužel ne o tom, že to byl člověk, který ničil životy bez ohledu na to, zda za to mohl nebo ne. Kde končí práva obětí a kde začínají Billyho Milligana? ()