Tokyo Ghoul

• Japonsko 東京喰種-トーキョーグール- (viac)
Japonsko, (2014–2015), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

V Tokiu se dějí zvláštní vraždy. Díky důkazům na místě činu policie dospěje k závěru, že za útoky stojí ghúlové. Kamarádi z vysoké školy Kaneki a Hide přijdou s myšlenkou, že ghúlové se mohou převlékat za lidi, a proto je ještě nikdy neviděli. Jenže netuší, že jejich teorie by se mohla stát skutečností, když je jeden z nich napaden. (mikki089)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2014) (S01)

Takové celkem podivné anime - rozhodně nic pro slabý žaludky, protože je tam slušnej Gore (i když TV vydání je značně zcenzurováno). A tím bych řekl, že to končí - spousta krve a násilí, ale velmi slabý příběh. Jediný co mě zaujalo na tom byl onen rozpor v tom přeživším detektivovi a pak ten konečný vnitřní souboj mezi Kanekim a Rize. Tyhle etický otázky zasadit zrovna do tohohle prostředí (lidé - ghoulové) je ale trochu nemístné. Rozhodně vím o několika jiných dílech, kde ona etická otázka byla zpracována lépe. Svým způsobem to není klasická zombinárna, ale mohlo by se to tam do těch míst zařadit. Animace je celkem dobrá a hudba na daný prostředí celkem sedí. ()

√A (2015) (S02)

Jak tohle popsat opravdu netuším. Pořádně jsem ani nepochopil o čem tahle druhá série má být. Přijde mi to jako jedna velká nástavba na první sérii, kdy tu vidíme, jak se tu jednotlivé postavy vyrovnávají s předchozími událostmi. Sem tam ukáže pohledy a názory z každé strany (policie i ghoulů), ale ve výsledku to pak všechno vyjde jako naprosto absurdní. Tím bych to nějak shrnul, že vše, co se tam děje směřuje k absurditě, nekonečnému omýlání chyb na obou stranách a nemožnosti (i přes snahy některých) se z toho vymanit. Dočkáme se tu i několika bitek, takže není čistě o hluboké myšlence a je to menším zpestřením oproti jedničce. Ale rozhodně tohle anime není o akci. Co se týče příběhu, tak i když člověk z velkého zmatení na začátku, pomalu v průběhu začíná chápat, proč se tam co děje, tak zde není vysvětleno všechno. Některé docela podstatné informace tu jaksi chybí. Proto mnohdy některé události vyjdou jako zbytečné. Co se týče hudby a animace, tak se nic nezměnilo. ()