Odpočítávání: Vesmírná mise Inspiration4

• USA Countdown: Inspiration4 Mission to Space

Výcvik, start i přistání pěkně zblízka. Dokumentární seriál o posádce Inspiration4 – první civilní mise, která se chystá vyrazit na oběžnou dráhu Země. (Netflix)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (6)

Odpočítávání: Vesmírná mise Inspiration4 (2021)

Připravte si kapesníčky na ukápnuté slzičky, zvláště když stále hraje melodramatická hudba. Než se propracujete k misi, budete muset shlédnout mnoho olíbávání. ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

První díl vás seznámí s postavami letecké firmy, její firemní kulturou a dává se dohromady parta, která má vyletět do vesmíru. Tentokrát jako v našem úspěšném seriálu Kosmo, kde je humor založený na střetu korektnosti americké blondýny a české nekorektnosti, do vesmíru nepoletí kuře sponzora Hrabiše za 39,90. ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Díl se odehrává v melodramatické náladě a je zde spousta dojímání. Výběr party,která  poletí se protahuje. Ale všichni naoko důvěřují tomu co SpaceX postavilo. ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Tento díl docela baví přípravou kosmonautů z lidu na skutečný vesmírný let. Účastníci se zpovídají ze svých pocitů. Trpěliví v závěru uvidí přípravný výstup na Mount Rainier s pěknými výhledy , kde jak už je v americké povaze, účastnice překoná své trauma ze zranění nohy v dětství a pak ještě dojde na bonus zážitek z velkých vesmírných prostorů. ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Co mě zaujalo je , že dobré vztahy mezi člen týmu jsou uvěřitelně vřelé. To je v Americe založené na soupeření neobvyklé. Nebo všichni podávají neobvyklé herecké výkony. V úvodu se proletíte ve stíhačce, pak už moc akce není.  Zaujme příběh černošského účastníka, jehož děda se sám naučil matematiku a fyziku, přijali ho v devatenácti letech do NASA a přesným propočtem dopadu Apolla do oceánu zachránil astronautům život a rodina si předává z generace na generaci jeho zarámovaný podpis, který s vnukem vyletí do vesmíru. ()

Epizoda 5 (2021) (E05)

Zdá se mi, že technická linka letu stála v pozadí a dokumentární seriál má přispět k zastavení kulturní války, která nyní v USA probíhá a usmiřovat. Až se bude dát turisticky jezdit na Mars,nejezděte tam. Nic tam není. ()