Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zatiaľ, čo sa 12-ročný Winnetou vidí už ako veľký bojovník, jeho otec verí, že sa má ešte veľa čo učiť. Keď nepríde stádo byvolov, čím sa ohrozí prežitie kmeňa, Winnetou využije príležitosť dokázať svojmu otcovi, že aj on vie byť malý náčelník. Spolu so svojou sestrou a novým kamarátom sa Winnetou vydáva na nebezpečné dobrodružstvo, aby zachránil svoj kmeň. (Continental film)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (5)

indiano 

všetky recenzie užívateľa

Na tento film som bol veľmi zvedavý,nakoľko ho predchádzala kniha,ktorá bola v Nemecku zakázaná pre rasistické názory hrdinov. Kto však očakával romantiku Karla Maya 60 - tych rokov točenú na Plitvických jazerách  s podmanivou hudbou,bol sklamaný. Dej je výmysel nemeckých scenáristov, kde mladý Winetú s bielym bratom hladajú stratené bizony. Kostýmy na prvý pohľad úchvatné, pri detailoch odfláknuté / čelenka Nšo-či nie z korálok,ale z bavlny/, biela šamanka pripomína  100 ročnú Merlyn Monro a hlavný záporák zjavne inklinuje ku komunite LSBGI.Eštesa tu objavil malý Sam Hawkens a Inču- čuna. Zato exteriery  boli točené v španielskej Almerii, kde točili slávne špaghetti westerny 60 tych rokov. Napriek tomu som rád,že sa Winetú po 60 tych rokov opäť vrátil a už sa tečím na pokračovania Winetú v Udolí straztených mobilov a Winetú a jeho biely brat Erik Honeker, Howgh !. ()

Siegmund 

všetky recenzie užívateľa

Milý a pohodový film s jednoduchým dějem. Zkrátka pěkná „indiánka“ pro děti. I když jsem film hodnotil vysoko, tak v něm bylo pár věcí, které si podle mě takové hodnocení nezaslouží. Nevím třeba, proč byl film natočen v takové podivné nebarevné přírodě. Ono vůbec celý film je takový celý okrový; žádná zeleň, modrá obloha… Nepochopil jsem, proč si autoři filmu zvolili pro jména svých hlavních postav jména z tzv. mayovek; Vinnetou, Nšo-či, Inču-čuna, Sam Hawkens. Dnešní děti si tato jména nemůžou spojovat s hrdiny filmů, které byly natočeny podle románů Karla Maye. ()

Reklama

GAVIN17 

všetky recenzie užívateľa

Už dlouho jsem nebyl tak nadšený, jako při sledování tohoto klasického dobrodružného filmu. V té záplavě fantasmagorických filmů s neexistujícími příšerami a zloduchy bez tváře působí tento snímek jako živá voda. Krásné herecké výkony, sympatičtí hlavní hrdinové, skvělá výprava, to vše mě vedly k jednoznačnému ohodnocení 5 hvězdičkami. Je to film pro kluky od 8 do 88 let se vším všudy. Doporučuji všem, kdož mají rádi klasické dobrodružné filmy! ()

pds 

všetky recenzie užívateľa

Prekvapivo dobre natočený western aj keď "detský". Myslím, že skvele vybraní herci, pobavil aj mladý Sam Hawkins :) Som rád, že to nebolo natočené ako nejaká bláznivá paródia, akých je kopa. Za mňa 95%. ()

Galéria (21)

Reklama

Reklama