Život po večírku

• USA Afterlife of the Party

Cassie paří jako o život… až o něj opravdu přijde. Po smrtelné nehodě ale dostane šanci napravit všechno, co pokazila, a vysloužit si tak andělská křídla. (Netflix)

quokam

Biblickou teologii necekejte, spise takovou prijemnou moralitu. Trochu rusil priserny herec hrajici otce hl hrdinky, ktery se az tak moc snazil nevidet ducha, ze se z toho stala krecovita poza. 5/10. ()

Jirkacek

Snímek Život po večírku z roku 2021 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, kdy jsme si chtěli odpočinout od náročných filmů, nad ničím nepřemýšlet a alespoň slušně se pobavit. Po uplynutí 109 minut jsem nabyl dojmu, že to Život po večírku splnil jen částečně, ovšem v tom dobrém smyslu slova, protože jsme na konci přemýšleli…! Vše začalo představením téměř pětadvacetileté Cassie (Victoria Justice), která žila svůj život naplno, v barech měla plno pochybných kamarádů, ale nijak to neřešila a pařila a pařila….Jednoho večera šla na diskotéku se svou kamarádkou Lisou (Midori Francis) a u svého bytu potkali Maxe (Timothy Renouf), který pracoval doma na videohrách a neměl čas na seznamování se s jinými lidmi. Lisa se do něj okamžitě zamilovala, ale byl příliš nesmělá, aby to dala více najevo a tak holky odešli pařit. Téhož večera se spolu pohádali a zatímco Lisa odešla spát domů, Cassie prohýřila celou noc a když se ráno vzbudila, spadla v koupelně a hlavou se udeřila do WC mísy. Zemřela a její duše neodešla ani do nebe, ani do pekla, ale ocitla se v jakési čekárně, kde se mělo teprve rozhodnout, kam se pak vydá. V čekárně ji přivítal její strážný anděl Val (Robyn Scottová), od které dostala pět dní na to, aby napravila chyby, nedorozumění a sváry, kterých se dopustila na svých nejbližších. Na seznamu měla tři jména lidí, s nimiž se měla setkat a pokusit se dát do pořádku špatné věci a vztahy, ale nebylo to tak jednoduché, protože mezitím na Zemu iběhl jeden rok a mrtvou dívku nikdo neviděl. Nikdo, kromě Lisy, jejíž jméno bylo také na seznamu a spolu s ní Sophia (Gloria Garcia) - maminka Cassie, která ji jako malou opustila a otec Howie (Adam Garcia), který se o ni staral, ale delší dobu se s ním již dcera nestýkala. A tak začal první den z pěti, přičemž Cassie začala u kamarádky Lisy, se kterou chtěla být brzy hotova. Jenže to nešlo tak jednoduše, i když ji viděla jako jediná a také slyšela. Mrtvá dívka ji začala pomáhat navázat vztah s Maxem, posilovat sebevědomí a rozvíjet její pracovní činnost, kterou byla paleontologie. Horší to bylo s maminkou a tatínkem, o kterých jsem si myslel, že se po letech zase dají dohromady, ale mýlil jsem se. Byl tu totiž ještě někdo jiný, člověk, který vlastnil pekárnu s krásným obchůdkem (Myfanwy Waring). Jak všechno dopadlo, to už si nechám pro sebe, abych vám nezkazil zážitek z filmu. Prozradím jen, aby si citlivé povahy nachystaly kapesníky, protože dojemných scén bylo docela dost a úplně na konci jsem měl co dělat, abych se nerozbrečel. Důvodem byl myšlenka na smrt nejbližších, s nimiž jsem se nemohl rozloučit tak, jako to mohla udělat Cassie, než definitivně odešla do …..Však uvidíte sami, já už raději komentář ukončím a půjdu na hodnocení. Suma sumárum, dojemný film Život po večírku ode mne získal tři večerní hvězdy ***. ()