Amanču!

Japonsko, (2016–2018), 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Je tam moře, je to o přátelství mezi dívkami, je to o objevování nového života, je to o objevování sebe sama, je tam kočka, každá z dívek má svůj typický výraz a je tam naprosto nádherná hudba, co to je? Autorku jsem poznal po deseti minutách, protože anime které jsem od ní před tímto viděl, považuji za jednu ze svých nejoblíbenějších záležitostí a i tentokrát tam ten neskutečně příjemný pocit spokojenosti a zároveň chuti objevovat zdejší svět spolu s hlavní hrdinkou prostě je. Přestože bych měl být rozčarovaný nad tím, jak hodně jsou si díla této paní podobná, tak mě to vlastně vůbec nevadí. Když někdo kopíruje sám sebe, tak to vlastně ani kopírování není, tomu se přeci říká osobitý styl, takže v tom ani problém být nemůže. S čím bych problém mít mohl je to, že autorka onen roztomilý prvek, tedy typické výrazy jednotlivých postav, dle mého u tohoto anime příliš nadužívá a tak to na rozdíl od jeho předchozího díla zde trošku ztrácí na unikátnosti a efektu. Také mi tam chybí ten lehce mysteriózní nádech, co příběhy o mladé gondoliérce Arii měly, ale tady se na něj bohužel nedostalo. Ve výsledku je tedy pro mě Amanchu! o level níže nežli předchozí dílo paní Kozue Amano. Ještě si dovolím pár slov o Pikari, která bývá docela často kritizována a někdy i hodnocena jako nesnesitelná. Ono to tak pro někoho může být, ale upřímně zase tak strašné, abych kvůli jedné postavě končil se sledováním celého anime, mi to rozhodně nepřišlo, obzvlášť když těch pozitiv, jako je třeba atmosféra a hudba, je tam prostě víc. Navíc považuji postavu Pikari za velmi důležitou, je v podstatě mírně přehnanou ukázkou energického bezstarostného člověka, ideální protipól k Futabě a když jsem se s ní blíže seznámil, tak jsem si tu její energii, bláznivost, svobodu a jednoduchost vlastně docela oblíbil. U mě je to ve výsledku i s bláznivou Pikari pořád chvalitebné a na otázky, zda bych chtěl ve sledování Amanchu! pokračovat dále a zda bych se na tuto sérii podíval znovu si díky faktu, že tam ta příjemná atmosféra prostě je, odpovídám "Let's-a-GO". 8/10 ()

Advance (2018) (S02)

"Aria the scuba diver" je zpět a to i z bláznivou a někým proklínanou Pikari a jejím výrazem, který mě první sezónu nejdřív otravoval, ale pak jsem si na něj zvykl a je tak pitomý, že se usměji pokaždé, když ho vidím - takže se směji docela často... Zkrátka já si na to všechno v první sezóně zvykl a líbilo se mi to, hlavně ta atmosféra, ta hudba a milé vztahy mezi všemi, kteří tady jsou, že mi to vážně i chybělo a jsem rád, že tato další série přišla. No a co přinesla? Několik nových postav, které rozšířili škálu těch podivných výrazů (obličejů) opět někam dál a já toužím po scéně, kde budou všechny postavy s těmi divnými výrazy najednou, abych si mohl udělat screen a přidat si ho na profil pod ten (podobný) obrázek z Arii, abych se cítil jako mistr Pokémonů - zkrátka abych je "měl všechny". Dál jsem získal poučení o tom, že co funguje v jednom seriálu nemusí zákonitě fungovat tak dobře v jiném. I zde se totiž Kozue Amano uchýlila k přidání jistých nadpřirozených prvků, které mají dát magickému a kouzelnému dojmu z tohoto anime další širší rozměr, ale po pravdě tady to nadpřirozeno, magie a Caith Sith nefunguje ani z poloviny tak dobře jako v již několikrát zmíněných příbězích mladé gondoliérky Arii. Tedy celá část věnovaná snům a Peterovi je opravdu asi tím nejslabším, co jsem v tomto anime zatím viděl. Jinak zbytek už byl stejná krásná a milá písnička, tedy opět nádherná hudba, opět velmi příjemná atmosféra a opět hezky vykreslené a procítěné vztahy, tentokrát s jedním pro mě nečekaným překvapením, ke kterému řeknu jen - Boy?! No a na závěr ještě malá výtka k tomu, že je zde oproti první sérii mnohem méně potápění a třeba i faktů o potápění, což je škoda, protože mě potápění zaujalo a chtěl bych vědět víc, stejně tak jako mi přijde každé ponoření do světa pod vodou magické a zde velmi pěkně vykreslené, zkrátka je to kouzelnější než nějaké sny a Peter... Ale i tak jsem si to užil, třeba vztahy zde byly zajímavější a propracovanější než v prvním díle, za což dávám zase malé plus. Ve výsledku je druhá série Amanchu! pro mě opět milou a sympatickou podívanou, jen ten příjemný dojem byl nakonec o malinko slabší než u první série, ale i tak bych další přídavek uvítal, protože v tomto světě a i pod vodu je pro mě stále co objevovat. 7,5/10 ()