Ókami to kóšinrjó

• Japonsko Ōkami to Kōshinryō (viac)

Recenzie používateľa Phlame k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2008) (S01)

Úplně první (a v době psaní tohoto komentáři i jediné) anime, které jsem shlédl a velmi (kladně) to na mě zapůsobilo. Faktem je, že vývoj příběhu je docela pomalý a možná až příliš často se zabývá rozborem směnného trhu a tamější ekonomikou, než-li hlavní dějovou linií. Přesto se tohle pro mě stalo srdcovkou, vztah Horo/(Holo) a Lawrence je zajímavější a propracovanější než leckterý vztah postav v hollywoodských romantických filmech. Animaci hodnotit nemůžu, ale co hodnotit můžu je hudba, zejména úvodní písně obou sérií jsou naprosto perfektní. Jediná věc, která mě mrzí je, že byly natočeny pouze dvě série a třetí (téměř na 100%) nebude a příběh tak zůstal otevřen. O důvod víc přečíst si novely, kterých je celkem 17 z nichž pouze 7 je přeloženo do angličtiny... hold se musím naučit japonsky. //90%. Srdcovka.// ()

Season 2 (2009) (S02)

Druhá a zároveň poslední série méně řeší ekonomiku a více vztah Lawrence a Horo, rovněž se objevují další nové zajímavé postavy a celkově je vývoj příběhu o něco dynamičtější než tomu bylo v sérii první. Jinak si seriál udržuje kvalitu a opět nemám co vytknout. //95%.// ()