Nemecko, rok 1945. Max je Žid, ktorý prežil holokaust, no prišiel pri tom o všetko, sa stretáva so skupinou radikálnych židovských bojovníkov, ktorí, rovnako ako on, stratili svoje rodiny i vieru v budúcnosť. Pripravujú plán odvety, ktorý má pomstiť obete holokaustu v duchu starozákonného "oko za oko, zub za zub." Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami - aktivitami židovskej organizácie Nakam, ktorá v roku 1945 plánovala otráviť vodné zdroje v Nemecku a pomstiť sa tak za holokaust. (RTVS)

Inozuka

Zajímavý film o působení židovských jednotek v Německu krátce po skončení Druhé světové války. Vedle oficiálních, fungujících pod britským velením a snažících se chytat někdejší válečné zločince, zde působí ještě další s mnohem děsivějším plánem pomsty ... Natočeno na jistotu s mnoha brutálními momenty a otázkami, která asi na mysli po přečtení synopse vytanou každému. Navíc tím, jak se film odkazuje na reálný příběh, předem divák ví, jak to dopadne, protože o ničem takovém se v dějepise neučil. Takže trochu předvídatelné. Ale i tak dobré, jiný pohled na Německo roku '45, holocaust a okrajově i na vznik Izraele. ()

Morholt

Líbilo se mi, že film nesoudí, ani nezaujímá stanovisko. Prostě jen ukazuje průběh nezdařeného plánu organizace Nakam, která chtěla poslat k čertu co nejvíc Němců. A zároveň klade divákovi otázku, jak by se zachoval on, kdyby mu bestiálně vyvraždili všechny blízké. Druhým pozitivem je solidní obsazení a ušla i atmosféra. Problém je, že pokud o daném tématu člověk nic neví, tak se nemusí úplně chytat. zejména činnost agentů Hagany tu podle mě nebyla dostatečně vysvětlena. Ale to platí i pro další body. Celkově je to rozhárané a nepřehledné. A utahané. Třeba plánování bylo suchopárné až běda a dalo by se pokračovat. Každopádně chválím za námět. O poválečných událostech se toho zase tolik netočí a co se Nakamu a Chulijotu (židovská popravčí jednotka v rámci britské armády) týče, je to snad i premiéra. Tak to třeba příště vyjde lépe. 50% s odřenýma ušima. ()

Arsenal83

Silná udalosť, historicky známa, našťastie nesplnená. Ale film veľa z nej neponúka, skôr len tlčie do hlavy holocaust a právo na pomstu. A skôr ospravedlňuje tento šialený nápad, ktorý len poukazuje na to, že táto skupina ľudí stále žije v Starom zákone, výnimkou bol len asi hlavný hrdina. Film však ukazuje, že šlo o odvážny pokus resp. ideu. Niekomu tu riadne šibe. ()

DonBraso

Příšerně nudný film, který je zbytečně natahovaný, kde se nic neděje a jen mele na pětníku. Herecky je to taky bída. Z celého filmu smrdí jen něco natočit o židech o jednom plánu, který spoilerem leda dokáže sestřelit obsah mnohem lépe, než tohle nezáživné filmového zpracování. Popravdě jsem celým filmem trpěl, několikrát se k němu vracel, protože na usnutí je tento film tím nejlepším lékem. Od odpadu film dělí asi jen sympatie k tématu. Ještě horší je, že je pořádná hromada mnohem lépe zpracovaných filmů na toto téma. Na HBO bych se tomuto filmu raději vyhnul, protože o nic nepřijdete. ()

Rathalos

Nemecky film podla skutocnej udalosti,o ktorej som az doteraz nepocul,no o to viac ma to zaujalo a urcite si tato zalezitost nezasluzi take slabe hodnotenie,podla mna je to vyborne natocene,zahrane a ani to nie je nudne,prave naopak,dej ma natolko zaujal,ze som sa ani nenazdal a uz sli zaverecne titulky,mne sa to pacilo...:-) ()