Mute

Južná Kórea, 2020, 4x15 min

Réžia:

Seon-jae Park

Hyung Hoon Won

Han-Na (Bae Yun-Gyeong) je organizérka koncertov, ktorá má úžasnú tajnú schopnosť: Keď stretne niekoho, kto sa jej páči, dokáže čítať jeho myšlienky. Počas toho, ako sa snaží získať prestížnu prácu na plný úväzok, stretne Je-Won (Won Hyung-Hoon), ktorý má problém vyjadrovať pocity a má zdravotné problémy súvisiace so sluchom. Keď sa stretnú, Han-Na zistí, že vie čítať jeho myšlienky a Je-Won zas, že jeho sluchové problémy sú zázračne preč. Romantické spojenie sa pomaly vyvíja medzi nimi. Avšak, po ich prvom bozku, Han-Na stratí schopnosť počuť jeho myšlienky. Bude sa naďalej láska rozvíjať pre Han-Nu aj keď už nepočuje jeho najvnútornejšie myšlienky? (bulinka)

bulinka

Príjemná 4-dielna mini-séria, kde každý diel má 15-20min. Príbeh je o chalanovi (Je-Won), hudobníkovi, ktorý má misofóniu (neznášanlivosť zvukov). Keď premýšľal, že to vzdá s hudbou, narazil na Han-Nu, ktorá ho v stave zúfalosti nahovorí na „vystúpenie“. V momente, keď sa zo stropu uvoľní plachta, ktorú Han-Na zachytí, je okolo Je-Won zrazu ticho a dokáže aj zaspievať. A Han-Na začne počuť jeho myšlienky. Problém nastane, keď pobozká Je-Won-a a prestane počuť jeho myšlienky. Cesta o hľadaní cesty k sebe týchto dvoch ľudí je v tejto mini-sérií krátka, ale o to krajšia. Han-Na nešťastne bojuje s tým, že už nepočuje čo si Je-Won myslí. Krásnu odpoveď jej na to dá práve Ye-Won. Nepotrebuje počuť jej myšlienky, aby vedel na čo myslí. Jej oči a činy mu napovedia. Hlavným protagonistom to neuveriteľne ladí a celé je to také milé, jemné a príjemné. Ozaj ma veľmi mrzí, že je to také krátke. ()