Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

Frajer42

Na české poměry seriálů, zejména pak na české poměry kriminálek, je tohle prostě povedené. Vždyť na ten ostatní odpad je nemožné se dívat. Jinak mě velmi zaskočilo, že se najdou o pár let mladší lidé než já, kteří netuší, že nějaký Jonák vůbec existoval, natož pak kým byl. Velmi milá epizoda točící se kolem těžké práce ve shromažďování důkazů. [75 %] ()

Enšpígl

Já tedy moc nadšený nejsem. Kamera je přímo katastrofální, připadám si jako v klipu MTV. Je to strašně zkratkovitý způsob vyprávění. Postav policstů je docela hodně, jmen ještě více nepůsobí to přehledně. To že se Michal Novotný trefil do Jonáka je fajn a pravda, hm ale přece kvůli tomu nebudu grilovat vajíčka. Shodou okolností jsem viděl tento týden dvě gangsterky ze stejné doby a stejně výrazných mafinech z Polska a to je úplná jiná liga. Mě to připadá tady z naší seriálovo- filmovou tvorbou stejný z naším hokejem, úspěch je, když postoupíme do čtvrtfinále, ale já chci alespoň finále. Jasně je to lepší než mnoho a mnoho českých seriálových kriminálek, ale ještě jednou zdůrazňuji elitní věci například u našich sevrních sousedů, jsou úplně někde jinde. ()

j.sorensen

Od Mrázka s Bělou k Jonákovi, jemuž dělá vyhazovače Berdych a celou serií se táhne, sice nenápadně, ale zcela nevyhnutelně, rozpletení jednoho z největších případů tý doby. Konečně nám p.Mareš odhalí, jak to tehdy bylo z pohledu opravdových policistů, ne jen scénáristů, od kterých jsme vymyšleninek viděli už spoustu. A snad už skončí ta onanie nad Novotným. ()

fafejt001

INU  musím říci , že Novotný  byl  skvělý . Fakticky  věrohodný . Perfekto . I ten  mladý  Kozák se  rýsuje  i  Plíšek . Jen  ten  Mikluš  a  Sokol  mi  tam  stále  nesedí . Pan  Mareš  to  tady  vyšperkoval . Ta  mravenčí  práce  týmu  super  perfekto . Latˇka  se  zvedla . Jsem  lehce  napnut  co  bude  dál. Asi to  bude  zase  napínavé  .  .   .   Bo  kurde  taka  byla  doba . Ale  ta  kamera  by  mohla  byt  lepši , bo  ma  jakesik  rezervy . No  přivřu  oko  ,  Inak  fajnově  natočeno  v  detailu . ()

Foxhound#1

Okej, tak nyní už to pravdu vypadá nadějně - první díl nebylo jen navoněné lákadlo a úroveň nám zůstává. Novotný si zde zakončil patrně svoji životní roli, což mu asi nedělalo velké potíže pač i mimo herectví to je celkem sráč. Na pozadí případu Jonáková se nám stále prolíná patrně budoucí hlavní linka seriálu se jmény Černý, Kopáč ... škoda, že už se asi nedočkáme účinkování Fandy Mrázka a zůstává jen u jeho citování. ()

• Jeřábkův taxík Audi 100 má poznávací značku AEV 40-54. Tato série byla ale přidělována až v polovině roku 1995, zatímco děj se odehrává o zhruba rok dříve. Tabulka SPZ by také počínaje sérií AES měla být větší, reflexní a se silnějším tahem písmen a číslic. (Martin_L)
  • Když je na konci epizody jasné, že na Ivana Jonáka (Michal Novotný) spadla klec, začne hrát skladba „Sen“ od Lucie, která pochází z alba „Černý kočky mokrý žáby“, které bylo vydáno v září 1994, tedy ve stejný rok i měsíc, co byl Ivan Jonák zatčen. (Šéfik)