Želanie k narodeninám

• Česko Přání k narozeninám (viac)

Líba - mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím. (Continental film)

JamaicaHadra

Po dlouhé době pobavilo. Jeden se opravdu zasměje a ne jednou. Pominu líbezné autíčko Rybanu pohupující se v rytmu techno párty při policejní kontrole za bláznivého poskakování teplého.... no dál už raději ne :) a ta dramatická vsuvka těsně před koncem! Vzhledem k tomu, že se jedná o českou komedii s velmi originální zápletkou, kde na začátku opravdu nevíte co máte čekat a která nemá nouze o překvapení, dávám 5 z 5. Jinak by byly 4.. no ty, hvězdičky :) ()

marketan

Zklamání. Herci výborní, ale zápletka místy dost trapná, téměř padesátiletá Babčáková těhotná !? V televizi bych se  nedodívala. ()

Mirek.Soukup

Nikdy by mne nenapadlo, že dám českému filmu pět hvězdiček a ejhle už je to tady. Od samého začátku jsem se smál skvělým hláškám a jediné co bych filmu vyčetl je zbytečně dlouze protahované hledání děti, které film posunulo trochu zpět, ale i při něm se bylo  čemu smát, doporučuji! ()

Lucy39

pokud je prvotním smyslem komedie rozesmát, tak dávám 100% :-) celé kino bouřilo smíchy de facto od začátku do konce :-)  policajt zpívající ukolébavku už mne rozsekal tak, že jsem málem pokřtila cinestarovou sedačku :-D Dušek taky skvělý (škoda, že nedostal víc prostoru), dětičky roztomilé, Klus mne mile překvapil i jako ne-herec, úplně jim člověk tu lásku věří... :-) spousta vtipných scén a komentů, jedna z mála nových českých komedií, kterou i přes její lehkost klidně ráda uvidím podruhé... ()

Florent odpad!

Nejak uz jsem v poslední době všech LGBT věcí přecpaný. Stejně jako černé kleopatry, SheHulka, Gaystory v Matrixu atp. Tak nějak jsem to čekal i v novém Avatarovi, ale výjmečně nic. Tohle už ne. Každý film nebo seriál s obdobnou tématikou má do budoucna automaticky za jednu hvězdu. ()

maclib odpad!

64% ? To si děláte prdel? Člověk s trochou inteligence nemůže tuto slátaninu dokoukat do konce. A ta idiocie v lokacích tomu nasadila korunu. ()

Nellaron

Film sa rozbieha ako zaujímavá situačná komédia založená na zameniteľnosti postáv, a celkom dobre baví. Najmä Simona Babčáková dáva humornú nôtu. Lenže potom sa dej zvrhne do road movie o hľadaní dvoch stratených detí, humor sa vytráca a film začína byť nudný. Navyše viete, ako skončí, takže bez prekvapenia sa dokotúľate do konca. Jednohubka, kde okrem Babčákovej tradične potešil aj Jaroslav Dušek. ()

Maxathor

České filmy jsou už prostě nuda. Nic překvapivého. Jen se asi v nových filmech musí objevit zástupci LGBT komunity. Za chvíli bude i Ježíš černoch věřící v korán... ()

tein

Docela dobrý prvotní nápad, příšerné zpracování, otřesné ne/herecké výkony, a trapně vyhrocené situace. Dušek přehrává jako vždy, snažíc se o nějaké rádoby vtipné hlášky, a Klus je výsměch všem hercům. Ostatní to bohužel nezachrání a to ani občasné docela povedené vtípky. Celý námět a vtipy by vystačily jen na krátký skeč či epizodu bakalářů, a tak je to uměle nastavováno nesmyslnými zápletkami a idiotským chováním většiny postav. ()

Korpy22

Ze začátku jsem si myslel, že půjde o klasickou českou nezajímavou komedii, ale zdání klamalo. Film je vtipný, má spoustu charakterních postav a scénář nejde po povrchu. Je zde zápletka, která v tomto hereckém obsazení skvěle graduje. Film je moderní, má hezkou kameru a celkovou estetiku. ()

ApoloSC

Nemám rád filmy, kde se zápletka točí kolem bukanýrů, ale tady mi to popravdě vůbec nevadilo. Bylo to vtipný, milý, rodinný a s vtipnými zápletkami. Plejáda známých herců nezklamala. A ještě navíc se točilo ve Štatlu;-) ()

hafak

Nehodnotím. Přečtu námět, první 4 herce a nemám ani nejmenší důvod se na tohle podívat. Budou se u nás ještě někdy točit normální filmy? ()

Johny2022

Šialene nudné, ničím vtipné a je to zbytočná strata času. Jeden z príkladov toho, že mám rozpočet takže treba niečo natočiť. Nasilu vtipné, ak sa to tak dá nazvať... ()

Zeduke

Keď nahádžeš všetky ingrediencie a zápletky na kopu a necháš to variť 90 minút tak buď z toho budú pomyje alebo guláš. Tentokrát to bol guláš - síce nie maďarský a vôbec nie pikantný, ale taký, ktorý aspoň zastíti. Kvalitný základ v podobe Dušeka, akurátna dávka Klusa, zábavné trio Ozorovič, Plesl a Hádek, no a Holubová ako čerešnička na torte. Okolo Oscara to neprejde ani náhodou, no kvalitná dávka humoru v prvej polovici a záverečná dráma stratených detí z tohto kúsku pre mňa robia vysoký nadpriemer českým rom-komov v kategórií zabávaná a relaxačná podívaná. ()

benedikt28

Když se tvůrcům podařilo totálně zmrvit polskou vánoční klasiku "Noc plná zázraků", kterou přetočili jako "Přání Ježíškovi", dostali zřejmě podle jejich mínění geniální nápad - rozvinout scénu, kdy si moderátor rádia přivede k štědrovečernímu maminčinu stolu svého přítele a postavit na tom celý film. Potud dobře! Ale jen v případě, že by tvůrci byli podobného nadání a umu, jako třeba jejich francouzští kolegové, kteří umějí napsat a natočit věci jako "Alibi na klíč" a podobná (nenáročná, ale zdařilá) dílka. To bohužel nejsou, a tak vznikla další slátanina, ve které herci hrají (spíš ale figurkaří) jako u Zdendy Trošky v Babovřeskách a Hrochovi, je vám za ně trapně a přivítáte, že je v kině tma a nikdo nevidí, že se červenáte studem. O logice děje a střihu by se dala napsat esej - děti odjedou brněnskou šalinou (v tramvaji jsou dokonce nápisy, které vás ujistí, že jste v Brně), vystoupí někde v okolí brněnské České ulice a pěšky dojdou až na Hlavní nádraží v Praze. Nebo - postava J. Plesla si s dětmi hraje v brněnském parku, poté opět odjede evidentně brněnskou tramvají, revizor jej pronásleduje brněnskými ulicemi, ale když pak dorazí zpátky do domku k ostatním postavám a vyrazí hledat děti, hledání začíná v Praze na Václaváku :-( Shrnutí: - jednu hvězdu dávám za Tomáše Kluse, který jediný hraje celkem normálně - NIKDY už nepůjdu na žádný film, ve kterém budou hrát Holubová nebo Babčáková - NIKDY už nechci vidět žádný film Marty Ferencové, které odteď budu přezdívat Troška v sukních A propos - všimněte si, že odvaha tvůrců představit na plátně gay pár končí u obejmutí kolem ramen, chlapci si za celý film nedají (a to ani v usmiřovací scéně) jediný polibek... ()

Vondy

Příběh opravdu hloupounké letní komedie, ale poměrně dobrá práce se světlem, kostýmy, props, a na špičce špičková kamera. ()