Naprieč oceánom času

• Česko New York 3D (viac)
všetky plagáty
Dobrodružný / Dráma / Rodinný
USA, 1995, 51 min (Special Edition: 49 min)

Ruský chlapec Thomas Minkoff přijíždí jako černý pasažér na ruské nákladní lodi do New Yorku. U Ellis Island z lodi uteče a po vstupu na americkou půdu prožívá to, co všichni emigranti před ním. Hledá rodinu jednoho z příbuzných, který odešel za moře už před mnoha lety a domů poslal jediný dopis s ukázkou nové profese se třemi fotografiemi. Chlapec se vydává v jeho stopách, při svém hledání konfrontuje někdejší New York s tím nynějším a diváci spolu s ním poznávají, jak Velké jablko vypadalo kdysi a jak vypadá dnes. (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Tento film jsem viděl pouze jako "normální" film běžící tou dobou na HBO a jeho melancholie mě opravdu "dostala". Avšak jinak nebyl ničím zajímavý a jeho smysl opravdu příliš nechápu. ()

Anderas

Jeden z nejhorších a nejtrapnějších iMAXOvin co jsem viděl. Nevím o co přesně se tvůrci snažili, ale pokud to měl být takový ten pocit melancholie, sentimentu, dobrodružství, naděje apod. pak jim tedy zámér nevyšel. Asi je nefér, takhle kriticky hodnotit film, který si vlastně na nic nehraje a který je vyloženě jenom pro ten 3D efekt, ale jestli budou vznikat samé efektní bezpříběhové 3D sračky, pak už do iMAXu nebude vůbec nikdo chodit. A to by byla škoda. ()

KARLOS2

Nebýt třetího rozměru, tak snad i nejnižší hodnocení... Navíc si nemůže vybudovat ani takové dokumentární postavení vedle dalších IMAXovských počinů, protože Big Apple v dnešní době tak nepřístupné není a nenabízí takový zážitek, jako brouzdání v nejhlubších vodách oceánu, či poletování ve vesmírných dálavách... ()

Drakon

Moje první setkání s formátem 3d v IMAXU mě docela nadchlo. Tedy technologicky ne příběhově. Přišlo mi to jako kdyby film točily dva různé štáby, ten první poskytl zajímavý pohled do New Yorských ulic včetně metra nebo jízdy na horské dráze a ten druhý nabízí poměrně nudný pohled do historie města zprostředkovaný pomocí statických černobílých fotografií. Celkový dojem mám ale stále kladný. ()