Bataille de boules de neige

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
Francúzsko, 1900, 1 min

Réžia:

Alice Guy

Koulovačka z konce 19. století. Hromadného koulování se zúčastnili muži i ženy na ulici. K davu přijíždí cyklista, který se stane jeho terčem. (zdeny99)

Radyo

Tento snímek diváka zaujme především na svou dobu precizními barvami, kdy černá je skutečně černá a bílá je ještě bělejší. Bez ní by ostatně film nebyl tím, čím je, neboť bitva sněhovýma koulema by na zažloutlém filmovém materiálu nepůsobila patřičně věrohodně. Tvůrci si mistrně pohráli se střihem a to tak, že jej vůbec nepoužili. A i zvuková stránka filmu stojí za pochvalu - ostatně u němého filmu to ani jinak nejde, navíc když zvukaři při remasteringu upravili zvukovou stopu na Dolby Surround Silence 5.1, kdy ticho vnímáte doslova každým tělesným otvorem. Herecké výkony jsou bravurní a být to o nějakých 28 let později, tak se nominace na Oscara jen hrnuly. Hlavně ten cyklista, jenž se nechtěně stal hercem v hlavní roli, ten by měl sošku bezpečně zajištěnou. Jediné, co by se dalo tvůrcům poněkud vytknout, je přehnaná délka filmu. Děj je tak poněkud rozvláčný, přesto se asi většina diváků bude po celých neuvěřitelných 52 vteřin relativně dobře bavit. :)) No a teď aspoň trochu vážně - tak tohle je vůbec nejstarší film, co jsem kdy viděl. Tento minifilmeček s jedinou scénou sice (i díky svému stáří) nepřekvapí, nešokuje, nepohorší ani násilně nerozesměje, ale "jen a pouze" zaujme. Minimálně tím, že "už tehdy" se točily filmy. ()

Hellboy

Film jsem nesehnal, ale má se jednat o přepracování Lumièrova stejnojmenného filmu. Inu, i Alice Guy nějak začínala. A většina hodnotících zde hodnotí právě film od Lumièrů.... ()

solskjaer

Bataille de boules de neige známá též jako Snowball fight je vlastně dobový snímek minutové přestřelky na předměstí, kde k nejkrásnějším momentům , opomenu-li stáří tohoto filmečku, je nemilosrdné sestřelení projíždějícího cyklisty, které zaručeně pobaví. Na svou dobu jde o poměrně hodně zachovaný film s dobrou kvalitou obrazu. ()

Stíba

Bratři Lumiérové byli opravdovými průkopníky svého oboru což dokazují předevšim obrazovou kvalitou svých snímků, které jsou ve srovnání s ostatními v době počátku filmu něco jako dnešní HD vůči VHS. ()