Zíza

Jako doufám, že to bylo myšleno jako parodie. Bohužel to tak ze začátku není moc cítit... Seriál mi absolutně nesedl. Nesedl mi charakter ani jednoho z hlavních hrdinů (i jejich herecké výkony byly nic moc) a Fudžiki Naohito to ve své postavě „uklízeče s fouskem“ zabil. Mělo to světlé chvilky, to ano, nakonec mi některé ty cringe věci přišly i zábavné... tedy ve chvíli, kdy si můj mozek řekl, aby to brala jako parodii, pak to bylo schůdnější (v podstatě jsem na to přistoupila ve chvíli, kdy jsem si říkala, že je to jako starší korejský revenge seriál – fakt tam bylo všechno!). Ale i tak to nebylo nic, co bych si vysloveně užívala. Škoda. ()

Vavča

Na tento seriál jsem se velmi těšil, protože parodovat žánr filmů o zabijácích jsme v Japonsku ještě neměli. Navíc Júko Araki je slibná mladá herečka, u které doufám, že chytne výraznější roli, kde bude mít více prostoru předvést co umí. Hlavním hrdinou je však Šú Onotora žijící prostým životem v uklízecí firmě. Až když zahyne jeho adoptivní otec Džuičiró Onotora (Naohito Fudžiki) tak se dozví, že patřil do organizace zabijáků, a jeho zdánlivě nesmyslný výcvik začne dávat smysl. Šú dostane první misi, jeho otce zabila slavná mangaka Narumija Micuki (Júko Araki). Povýšená, sebestředná a někdy dost protivná hvězda. Šú ji neplánovvaně zachráni na promo akci a dostane se tak do jejího týmu asistentů. Seriál paroduje a naráží na různé klišé za doprovodu ostře rockového OST. Hlavní hrdina je navíc nemehlo a smolař, Naiši Takagawa je herecký nováček, ale svým komediálním talentem urval celou show pro sebe, ačkoliv je mu jen 23, tak už nyní je výrazný herec. Musím říct, že prvních 5 dílů jsem si vyloženě užíval a chlámal se, narážky na Karate Kid, Desperado, aj. Vtipné nápady tady jsou, dramatické pnutí taky, akce pomálu a je s podivem, proč akční hvězda Miki Mizuno nemá prostor něco předvést. Akce je relativně solidní, mnohem více mě však dostávala komediální část a postupně rašící romance (i přes největší použitá klišé). Hlavním soupeřem je našemu pár zabiják Death Prince a určitě si to užijete. Střih, jenže pak přijdou další díly, které se snaží místo dosavadního humoru a nadhledu brát vážně, díl 6. a 7. je utrpení, pak se to zlepší, ale scénář je poté naprosto naivní a pitomý. Dokoukal jsem to jen z povinnosti. Nicméně hlavní dvojka hrát umí, třeba je v něčem dalším uvidíme. A nemohu z archivu vyřadit sérii s tak skvělými nápady a humorem, byť druhá polovina série je převážně bída. Zprůměrujeme to a je to za 3 hvězdy, protože pár slušných momentů i druhá polovina má, ale je jich příliš málo. ()