Mi Kyeong, dívka s poruchou sluchu, žije se svou matkou a pracuje v zákaznickém call centru. Jednoho dne naštvaně odejde z večeře se svým klientem, rozhodne se vyzvednout svojí matku a jet domů. Mezitím si ale její matky všimne vrah Shik Do. Ten ovšem změní svůj cíl ve chvíli, kdy kolem něj projde mladá dívka Jung So. Tu napadne v odlehlé uličce. Mi Kyeong najde Jung So a nakonec se i ona sama stane novým terčem Shik Do. (mikki089)

Lacike

Klasický príbeh o psychopatovi vs. nevinnej kráske. A keďže je kráska hluchá, tak aby mala nejakú šancu pred zloduchom, tak z neho urobili totálneho idiota, ktorý aj s 10 kg kladivom váži 50 kg. Tak do polovice filmu sa scenáristom darilo prichádzať s uveriteľnými spôsobmi jak ju neustále naháňa a ona na poslednú chvíľu uniká. Lenže akonáhle sa všetci stretnú na polícii (okrem hlavnej hrdinky aj jej hluchá matka a brat ďalšej obete + zloduch predstierajúci, že je náhodný svedok), tak imbecilita všetkých postáv na čele s tradične neschopnými policajtmi a celého filmu prekročí únosnú mieru a akákoľvek snaha o budovanie napätia sa rozplynie. Od tej chvíle ma to už vôbec nebavilo, takže z priemerného thrilleru to kleslo na strašnú blbosť. 3/10. ()

denulik

Tešila som sa na klasicky kvalitný kórejský thriller, ale neuveriteľne ma sklamalo, že sa postavy chovajú úplne nelogicky ako banda dementov. Nehovoriac o tom, že podľa filmu policajta v Soule nestretnete ani keby ste sa na hlavu postavili. A ak už predsa len áno, tak len aby to celé ešte viac pokašľal. ()

oveckaoa

Chlápek zabíjí ženské jednoho dne má zálusk na jednu němou pak, ale vidí jinou tak jde po druhé.  Zaútočí na ni a zvrtne se to a ta němá ho vidí tak jde i po ní. Bohužel od scény na policejní stanici to jde do háje tahle scéna nedává ani smysl  jelikož on tam dojde s vražednými nástroji a nikomu to nevadí pak se tam napadnou s jedním chlápkem a pořád to nikomu nevadí. Ke konci už je to naháněčka mezi několika postavama tudiž nuda. P.s. to, že ho nepoznala podle ksichtu ještě akceptuji, ale , že ho nepoznala podle hlasu to ne 40 procent ()

EvilPhoEniX

Jížní Korea a jejich oblíbené téma sériových vrahů je zpět.Film je tak trochu variací na korejský film Blind z roku 2011, kde sériový vrah šel po krku slepé dívky, zde máme dívku a matku hluchoněmou, kteří vyruší vraha při práci a stanou se jeho dalším terčem.Na debut určitě hezky natočené, hlavní hrdinka je sympatická a vrah je správně slizký a bavily mě jeho manipulativní výstupy- Scéna na policejní stanici je opravdu povedená a je zde dost napínavých scén, které podtrhává skvěle zvolená hudba. Škoda, že z násilím se Korejci trochu šetřili a chybělo mi tu něco, co by vyloženě vyčnívalo oproti jiným příbuzným filmům, ale jako Thrill jednohubka je Midnight určitě povedená záležitost, která by neměla nikoho urazit. Potěší i zajímavý konec.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 6.5/10. ()

AffectedFace

"Viděla si něco, co si neměla!" Jednoznačně pětihvězdičková záležitost, která mě naprosto odrovnala svým nadprůměrným scénářem. Slizký, ale zároveň inteligentní vrah, kterýmu prochází snad všechno se nakonec stejně chytí do pasti neuvěřitelně kreativním způsobem, kterej by vás ani za nic nenapadl. Midnight je napsaný a zrežírovaný, jako málo jaký snímek a s daným tématem si hraje do jediného detailu, chvíli jsem měl pochyby a říkal jsem si "proč sakra neudělá tohle, proč sakra neuteče tam", nýbrž jsem absolutně nečekal, že mi to scénárista celý objasní. Scéna na policejní stanici je totální vrchol kinematografie a upřímně jsem si myslel, že bude jediná, ale ne! Snímek na mě i potom vybalil manipulativní hrátky vraha se všema v okolí ještě ve větším měřítku a lidi mu to věří, protože se dokáže přetvařovat, jako nikdo jiný, nebojí se si sáhnout na život, ví jak se přesně obléct, aby ho lidi nepoznali. Napínaví od začátku do konce, nepředvídatelný každou scénou, takový je Midnight. Vynikající nápad hluchoněmé dívky, která okolo sebe má vyloženě zvířata a všechno musí zvládnout sama. Na zdejší hodnocení nekoukejte, snímek můžu všemi deseti doporučit. Oh-seung Kwon je ve filmovém průmyslu nováček, kterýmu by se do rukou měly dostat mnohem větší projekty, extrémně nadaný scénárista a režisér, jako málo kdo na dnešní scéně. ()