Dita (Berenika Kohoutová) je mladé dievča, žije so sympatickým Filipom (Igor Orozovič) a pracuje pre svoju najlepšiu kamarátku Gábinu (Hana Vágnerová). Táto idylka sa však náhle skončí, keď namiesto vytúženého dieťaťa dostane od svojho partnera border kóliu. Ale Filipovi akosi uniklo, že Dita sa bojí psov. Navyše to znamená, že je “psíčkar”, a tí sú takí smiešni. Úbohá border kólia je v tom úplne nevinne, a hoci robí psie veci, aby potešila svojho nového majiteľa, Dita sa nenechá uniesť tým, že je pes. Nielenže dostane od Filipa psa, ale dostane aj kopačky. Filip ju opustí s klasickými výhovorkami, že nie je pripravený na vážny vzťah, že je príliš mladý a že hľadá sám seba. Opustenú Ditu čakajú veľké problémy. Akoby nestačilo, že má na krku nového psa, zradí ju jej najlepšia priateľka a šéfka Gábina. Dita tak nakoniec príde o prácu. Zrazu je všetko zle. Aby toho nebolo málo, Ditina príliš aktívna a trochu afektovaná matka (Veronika Žilková) sa rozhodne pomôcť svojej dcére nájsť si nového priateľa. Našťastie sa Dita proti svojim očakávaniam zblíži nielen so svojím psom, ale aj s ostatnými milovníkmi psov. Od propagátorky psích ihrísk pani Voráčkovej (Táňa Medvecká), cez bývalého barového klaviristu pána Drnca (Jiří Lábus) až po Petra (Štěpán Benoni), z ktorého sa možno vykľuje niečo viac ako len jej zdanlivo čudný sused. A to možno aj vďaka tomu, že jeho psom je border kólia. (CinemArt SK)

sun.eagle

Milá komedie, která si na nic nehraje, a docela příjemný nakopávač pozitivní energie.  Předvídatelnost a klišovitost vůbec nevadí, protože ta hlavní devíza je prostě příjemný jemný humor, jednoduchý příběh,  bez rušivých elementů jako jsou sociální sítě, fekálního humoru a produkt placementu.  Díky tomu vyniká v šedém podprůměrném balastu českého filmu, který těmito neduhy trpí. ()

ARIS

Konečně se objevil nějaký český film, který není uplně slabomyslný. Mnoho slavných světových herců, tvrdilo to samé: "Když někde hraje zvíře, nikdy nebudete hvězda vy, v nejlepším případě budete na druhém místě." A tady se to projevilo beze zbytku. Příjemně napsaný scénář bez jakýhkoliv hluchých míst. Režisér Sedláček si vybral zkušené herce a dal jim prostor aby své role hráli podle sebe. A nutno dodat, že všichni herci odvedli skvělou práci. Vágnerová v roli noční můry každého muže se dokonce přímo překonala. To, jak zvládla tu odpornou mrchu bylo ukázkové. Byly zde výborně odpozorované různé typy postav, které každý den potkáváme na ulici. Psychopatický kulturista, který celý život promarní tím, že si bude hrát ma Ramba, sebestředná šéfová, která si pro změnu hraje na Meryl Streepovou z filmu Ďábel nosí Pradu, světák, který ve stylu Hugha Granta si se ženskými děla co chce a samozřejmě typický český ňouma, který nemá bílé ponožky s nápadným logem na kotníku a navíc  ještě neumí mluvit se ženami. Ale je to sympaťák a vytrvale na sobě pracuje, takže svou lásku nakonec získá. No a roztomilý pes, kterému nikdo neodolá. Takových filmů by mělo být víc. Tenhle film se mi moc líbil a nemůžu jinak než mu dát čtyři hvězdy. Ten pes si mě získal. ()

milos.bradik

Mám rád zvířata a psy obzvlášť, ale tento film byl obrovským zklamáním, děj prakticky žádný a charaktery postav spíše jako karikatury, co ovšem můžeme čekat, když scénář je dílem Ireny Obermannové . Herci se snaží, ale mimo Lábuse a Medvecké je to bída, Vágnerová a Žilková hrají tak jako vždy, tedy strašně a hlavní postavy Kohoutová a Benoni prostě na víc ani nemají, takže nejlépe asi zahrály ty dvě borderky. ()

wendy221

Co na to říct? Nesympatické postavy, předvídatelný dějový spád, nedostatek gradace děje, hluchá místa v dialozích. Některé skutečnosti nedávaly smysl - př. Petr a jeho povolání (právník), Ditina až příliš rychlá láska k čtyřnohému příteli, nedomyšlený docela dobrý nápad na podnikání s vysavači, "zázračná" proměna chování Ditiny matky... Navíc zcela zbytečná úchylná část s psím rozmnožováním mě šokovala... S trochou snahy se z filmu dala natočit aspoň průměrná romantická komedie. Já ji ale hodnotím podprůměrně. Jedna hvězda za psy. ()

Leira

Reklama na parkové množení. "Dobrý den, rád bych se díval, jak si můj pes vrzne, umožníte mi to u vašeho psa?" Hvězdička za kvalitně vycvičené psy. Proč tam neobsadili aspoň jednu fenu, nechápu. Takhle se na to nedalo dívat tak nějak všeobecně. ()

Helenaprazak

Není to kdovíjaké umění, děj je předvítatelný, ale je tam krásný Benoni, hezcí psi, zajímavá Kohoutová, legrační Žilková, Vinohrady, jedna vtipná věta a má to šťastný konec. ()

Korpy22

Název vlastně vystihuje celý film, pes je přítel člověka a pro spoustu lidí je lepší než samota. Přestože myšlenka filmu není špatná, film je tak nějak nemastny neslaný. Postavy jsou sice příjemné, ale příběh moc přímý a očekávatelný. Film je oddechovka, člověk o něho nesmí nic očekávat. ()

Kelinej

Tento žánr mě nebere, ale mám rád psy a rukopis Roberta Sedláčka, jenž poprvé zabrousil do čistě komediálních vod, tak jsem film zkusil. Není trapný jako většina jiných romantických komedií, přestože takto plytký scénář jsem dlouho nezažil. Prostě si všichni zúčastnění střihli letní oddechovku, která nenadchne, neurazí a divák na ni brzy zapomene. ()

RubyRitz

Moderní česká komedie s klasickou zápletkou. Děj odsýpá, divák se nemusí kroutit během trapných dialogů a rádoby vtipů... Jsou tam pejsci a jsou šikovní... Co víc si od romantické oddechovky v době mnohdy přepálených českých komedií přát? Příběhově nehledejme žádnou extra invenci, ale na druhou stranu je příběh uvěřitelný, respektuje české prostředí a v povaze postav se taky leckdo může poznat... Dávám 5*, protože nejsem náročný divák a tenhle film mě nijak neurazil, ba naopak mě potěšil hereckými výkony a jak bych to řekla... Svou normálností... Je to příjemně strávená pauza. ()

DiDu

Ráda se dívám na jakékoliv české filmy, protože tam prostě hrají čeští herci v českém prostředí, které třeba i poznám, protože jsem tam někdy už byla. A když jsou ty zápletky taky české o tom, co každý zná a lidi tam o tom mluví přirozeně, tak se mi třeba ty filmy i líbí. Tento film plný zvířat je lehký, milý a uvěřitelný. Málo postav na malém prostoru ale nestihne rozehrát nijak složitý příběh, chybí tam velké emoce, ani bůhvíjaký hluboký vhled do charakterů či osobnostní vývoj se nekoná. A když je tam postav málo, interakce mezi nimi není nijak překvapivá a na tom malém prostoru zazní nakonec jen jedno moudro a hotovo. V hlavní roli psi, kteří fakt hrají hezky, a hvězda navíc za to, že filmovat se zvířaty fakt není jednoduché. ()