Co ste hasiči

• Česko Co ste hasiči
Česko, (2021–2023), 12 h (Minutáž: 45 min)

Petr Rychlý, Václav Kopta, Marek Holý, Jana Bernášková, Jaromír Nosek, Radim Kalvoda, Vlastimil Zavřel, Pavel Nový, Sabina Rojková, Radek Melša (viac)

Každá dedina v Česku má hasičskú zbrojnicu. Rovnako tak aj dedinka Horní. Zbor dobrovoľných hasičov tu vedie svojrázny Petr Pospíšil (Petr Rýchly). Petr má trochu horúcu hlavu a pred nikým si neberie servítku pred ústa. Je to ale férový chlap, ktorý vedie svoj zbor až so starosvetským zmyslom pre zodpovednosť, a v dedine ho preto majú radi. Teda až na vypočítavého starostu Vladimíra Urbana (Václav Kopta). Ten sa totiž cez hasičov snaží odčerpávať peniaze z obecného rozpočtu a Petrova poctivosť sa mu vôbec nehodí do jeho nekalých plánov. Starosta sa preto snaží Petra a jeho hasičskej jednotky všemožne zbaviť. Súboj medzi Petrom a starostom je ústredným motívom nového českého seriálu plného rázovitých postáv z malebného Ladovho kraja. (TV Markíza)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (4)

Co ste hasiči (2021)

Petr Rychlý jako velitel dobrovolných hasičů na Vesnici a proti němu zlý starosta v podání Václav Kopta - snaha Tv Nova o jakýsi druhý Okresní přebor byl sympatický pokus a taky jsem si říkal, že nasadit takový seriál je od dramaturgie Tv Nova frajeřina jakože "jít proti proudu, proti všem" ale nakonec jsem pojal podezření, že když to odpovědní lidé na Nově viděli jaká je to upachtěná bída, tak se toho zbavili o prázdninách, aby to na plné čáře neprohrálo se Slunečnou a spol. Dvě hvězdy za upřímnou snahu a za Koptu, kterému ta role sedla jak prdel na hrnec. ()

Horiaci vták (2021) (S01E01)

Letní snaha Tv Nova o majstrštyk s námětem dobrovolných hasičů s šéfem Petrem Rychlým se mi jevila sympaticky - vlastní původní tvorba, zajímavý námět , točené v exteriérech, jenže první díl byl hodně marný, za celou dobu se neobjevilo jedno jediné vtipné místo, všechno je to tlačené silou, u které tvůrci hodně chtějí být jakýmsi druhým Okresním přeborem, ale nejde jim to. Třeba se to rozjede, ale dvě hvězdy u prvního dílu jen za snahu a za výkon Kopty, ten jediný mne trochu pobavil. ()

Bažina (2021) (S01E02)

" Nechci být trapnej , ale musím říct ..." první věta postavy Rychlého na začátku druhého dílu. A já musím na konci říct: " nechci být trapný, ale já dal i druhý díl"  Strašná bída, kde jedna hvězda za pana soudce Pechláta. ()

Pálenie čarodejníc (2021) (S01E03)

Třetí díl stále trapná tlačená mizérie, ale něco pozitivního tam jakoby prosvítalo, ( pokud tomu člověk hodně přeje ) - asi první trochu vtipný moment, pokus o akci a dál už nevím. ()