Slnečná

• Česko Slunečná
Komédia / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (viac)

Statok v dedine Slunečná je miesto, kde menej prší a viac svieti slnko, kde rodina Popelkovcov vyrába ten najlepší kozí syr v kraji a prevádzkuje rodinný penzión s krčmou. Po nečakanej smrti otca Martina Popelku sa medzi sestrami Týnou a Sylvou rozhorí boj o rodinné dedičstvo. Kým rozumná Týna chce statok zachovať, vypočítavá Sylva by ho najradšej predala, zhrabla peniaze a vrátila sa späť do Prahy. Veď lúky okolo statku sú ideálne pre fotovoltaickú elektráreň, cena majetku môže byť vysoká. Do sporov o dedičstvo sa zamieša mladý investor Janek Linhart, ktorému ide v prvom rade o peniaze, ale už krátky pobyt na statku mu poriadne zmení život... Pre stávku o Týnu si Janek vymení rolu so svojím šoférom Vildom a zahrá sa na chudáka, ale už čoskoro sa ním naozaj stane, keď ho zradí spoločník vo firme, bratranec Roman. Janek sa dostane do situácie, kedy musí začať od nuly. Podarí sa mu však presvedčiť Týnu, aby sa k nemu pridala, veď vo dvojici sa to ťahá lepšie. Janek s Týnou tak bojujú o statok nielen kvôli sebe a odkazu otca, ale aj kvôli jeho obyvateľom a zamestnancom. Martin Popelka totiž statok poskytoval ako útočisko a zázemie pre stroskotancov, aby dostali novú životnú šancu. (TV JOJ)

OJan

Za dva roky sledování Slunečné jsem vlastně rád. Viděl jsem absolutní špičku seriálu i absolutní dno. Viděl jsem dobré zápletky i špatné, kdy tvůrci už zjevně netušili kudy kam. Viděl jsem dobré i ty špatné herce i lidi, kteří herci nejsou, ale alespoň to obohatili. A taky jsem tímto poprvé v životě dokoukal seriál takového žánru. Podtrženo, sečteno uděluji Slunečné slabší 4 hvězdy. |70%|, (počet zhlédnutých epizod: 97) ()

JB001

Sleduji to jedním okem jenom ze záznamu, když dělám něco na PC. Není to zas taková hrůza jak by to mohlo vypadat podle zdejšího hodnocení. Koukám na to docela rád, když nemusím přemýšlet a chci se trochu odreagovat. Dnes jsem viděl 72. díl a jsem toho názoru, že tím by to mohlo skončit. Říká se, že v nejlepším se má přestat, a dnes to bylo samý happyend... ()

JB2203

Veskrze konzumní záležitost, která však dokonale naplňuje kadlub svého tvůrčího záměru. Je to milé, vtipné, přiměřeně naivní v konturách pastelkových barev povětšinou přesvědčivých hereckých kreací. A především si to na nic nehraje, na rozdíl od všelikých komentářů zdejších pomazaných filmových znalců a kritiků s mozky vymletými americkým filmovým (rádoby) vkusem. V rámci ostatních produktů podobného zacílení jde o jeden z nejkvalitnějších opusů, a to nejen díky hereckému ansáblu. On milión spokojených diváků jaksi sám o sobě vypovídá ne-li o kvalitě, tak určitě alespoň o smysluplnosti dramaturgického i realizačního konceptu. Ostatně jaksi nedokáži uvěřit, že by desetina našeho národa byla bezduchý chumel nekulturních tupců, spíše mám pocit, že tato charakteristika přísluší leckterým zdejším komentátorům. V rámci objektivity totiž nelze vzájemně poměřovat chuťovou kvalitu chlebové střídy s kvalitou michelinského menu. Myslím, že to co Slunečná jako komerční seriálový fenomén dělá, dělá ne-li dokonale, pak dozajista alespoň velice přesvědčivě a tudíž ve výsledku i dobře. ()

O.Peta

Slunečnou jsem do teď bral jako takovou svojí guilty pleasure. Nemám potřebu se nijak obouvat do seriálu a přehnaně kritizovat. Až na občasnou stupiditu v podobě nějakého šarlatánství, který mi snad jako jediný přijde do takového seriálu naroubovaný úplně zbytečně, se mi zdá že se celkem daří si i občas dělat srandu z některých zaběhnutých klišé a omletých frází. Zkrátka jsem si ve Slunečný našel jednotýdenní výplach ve skrze pozitivně laděným seriálem. Už jen na linii s Václavem Knopem se vždy od srdce těším. Ale celkově mě ta herecká sestava ve většině rolí docela sedla a nikterak nepobuřuje. A po těch všech nemocničních seriálech české tvorby poslední doby je tenhle mix v kontrastu venkova a firemního byznysu celkem fajn. Ohodnoceno poctivě po zhlédnutí všech úvodních 35 dílů. ()

Prochy38

1* a asi ani nebudu schopen si ji obhájit. Jak jsem před x lety psal u Ulice, bral bych to jako šanci pro mladé herce, kde si zkusí, jak se tak nějak dá točit seriál a po jedné sérii pryč a opravdu hrát. Upřímně nevím, jestli to tým pana Decastela myslí vážně, nebo si z diváků jen ve velkém střílí. Protože tohle je strašné. Herecké výkony až na pár výjimek (paní Holubová, pan Kramár, L. Langmajer, pan Šťastný) naprosto žalostné. O to žalostnější je naprosto primitivní, černobílý a prvoplánový scénář. Někdo tu psal, že je to milé, takové ze života. Ne kurva, tohle nemá s životem nic společného. A nedokážu pochopit, jak to může mít takovou základnu diváků. M. Lambora je ještě snesitelný, ale když kdekoliv, což je teď úplně všude, vidím slečnu Burešovou, není mi dobře... krásně zpívá, tečka. Bohužel, tyto jinak sympatické obličeje (paní Batulková, F. Blažek, ...) dostávají neskutečně nakopáno doslova dementním scénářem. ()

Galéria (1 094)

• V 1. polovině roku 2021 sledovalo Slunečnou průměrně 1 287 000 diváků starších 15 let. Vyplývá to z dat ATO – Nielsen Admosphere ke dni 7. 7. 2021. (Krocka)
  • Písnička v úvodní znělce je cover. Původní verze je od Michala Hrůzy a jmenuje se „Píseň kovbojská“. (MichalSebek)

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý