Sledujte příhody impulzivního Cupheada a jeho opatrného, ale poddajného brášky Mugmana v animovaném seriálu podle oblíbené videohry. (Netflix)

NifKor

Cuphead je 1. zklamání tohoto roku a bojím se kolik jich ještě příjde. Od seriálového Cupheada jsem očekával hodně a tvůrci nedokázali naplnit moje očekávání. Příběh mi moc nesednul, i když v základu je pořád stejný, tak prostě to ostatní na mě nefunguje a nedokážu pochopit, proč prostě příběh neudělali na styl hry. Místo toho tu prostě máme jen 1. a pár dílů ve druhé polovině série, které doslova na sebe navazují a prostě já to nechápu. Je pěkné, že se zde objevují bossové ze hry, ale prostě to jak jsou v seriálu využití mi nejde do hlavy. Když ale nebudu zde řešit to, jak seriál mohl vypadat, tak 1. polovina seriálu je solidní a kvalitu si často drží stejnou. Na druhou stranu to je 2. polovina, která na kvalitě hodně upadá a samotné díly působí strašně nelogicky a na sílu. Skvělý příklad jsou 2 díly se svetrem. Nepochopil jsem záměr tvůrců, který s tímhle dílem zamýšleli, ale působil na mě jako strašně na sílu udělaná výplň, která je nelogická. Co mě ale naopak u seriálu vážně potěšilo je délka, která je sice vážně krátká ale zato seriál rychle uteče a nemá žádná hluchá místa a nestalo se mi, že bych se u nějakého dílu vyloženě nudil. Animace je prostě skvělá a její kombinace se starými zvukovými efekty společně se soundtrackem je super.  Postavy jsou dobře napsané ale kvůli ratingu, který seriál má až moc příliš dětinské a kvůli tomu někdy až moc otravné. Záporáci nevyužiti a celkově svět je sám nevyužit na plno. Bylo pěkné vidět např. postavu vepře ze hry, který ale bohužel kvůli tomu, že je každý díl o něčem jiným úplně na sílu vložen. Samotný seriál je solidní a někdy je vážně i fakt dobrý, ale prostě to co z toho vylezlo není to co jsem si přál. 7/10 ()

vyfuk

1. série: Hra, která je do dneška signifikatní dorazila na Netflix i jako seriál Trochu jsem se bál, jak se chystají téma usadit, jestli půjde o předělávku hry nebo se půjde po vlastní ose. Zvolila se dvojka a v celku to fungovalo. Je to vlastně i  první film nebo seriál podle hry, který není úplný průser. Obecně vzato je seriál docela dobrý i  na užití pro děti, ale zrovna to v čem má vynikat,  tak to pokulhává. Včetně animace jako ze třicátých let, která je jakože uděláš přes filtr šumu, který tam v podstatě není a to samé z hudbou, která se ztratí dřív než to skoro začne. Nepočítám úvodní znělku,  která je spíše divná než chytlavá a v českém podání padesáti násobně. Dost zvláštní jsou i nějaké epizody hraničící se zábavou pro děti včetně morbidních scén nebo i epizod. Plus poslední epizoda se zpíváním je jednoduše hovno, jako to bývá v drtivé většině takových epizod jakýchkoliv seriálů. Není to žádná sláva, ale nemohu říct, že bych se nebavil. Ale další roky v tomto světě budou řehole. 2. série: Druhá série jen vykazuje dojezd toho všeho, co jsme viděli v koncentraci toho nejhoršího. Jeden díl je docela dobrý a svižný, ale některé jsou totální řitní výplach, kdy scenáristi jenom vařili vodu s blitky a nevěděli co by. Tady už moc vyždímat nešlo, další série je samozřejmě na bejtěná, takže bude řežba jako prase. V tom nejhorším slova smyslu. 3. série: V mnoha ohledech to samé. Tupé příběhy, tupá rozuzlení a takové nijaké motivy. V něčem až moc dětinské a pak pro změnu drastické a divné. Poslední díl by byl dobrý epilog. ()

Steven47

/1. série/ Nejsilnější stránkou seriálu je bezpochyby stylizace, která z něj, stejně jako ze hry, dělá dost unikátní zážitek. Epizody jsou krátké, víceméně samostatné, a ačkoliv jejich kvalita se různí, tak žádná rozhodně nenudí. Tvůrcům se velmi dobře podařilo vystihnout atmosféru hry a představit duo Cuphead-Mugman tak, že vás od první chvíle baví sledovat jejich dobrodružství. Během nich potkávají různorodá stvoření, která hráči her moc dobře znají – znalost hry však není podmínkou, aby si tento kousek člověk užil, pouze to nabízí určitou přidanou hodnotu. Kromě samostatných, a často nápaditých příběhů, běží v pozadí zápletka s ďáblem, jehož postava je výborná! U další série bych se ale nezlobil, kdyby se příběh více soustředil na jedno téma a trošku se upozadila epizodičnost celého seriálu. Celkově velká spokojenost a pro fanoušky hry naprostá povinnost. 8/10 ()

Dadel

Hru jsem hrál, a i když vypadá dětinsky, pro děti rozhodně není - jednak je dost těžká, nedohrál jsem ji dokonce ani já (!), jednak retro stylizaci dnešní děti neocení. O to víc nechápu, komu je určen tento seriál, je to fakt jen groteska pro děti a když se to nedá ovládat, je to nuda. Zahrajte si hru. ()

kitsuchan97

*8/10* Už v době vydání samotné hry si Cuphead získal velké množství fanoušků a není se tedy čemu divit, že opět zažívá oprávněný úspěch, a to v podobě animovaného seriálu. Ústřední dvojice Cupheada a Mugmana se skvěle doplňuje a společně nám představují při svých dobrodružstvích jednotlivé části ostrova a jeho obyvatele. Překvapivě je zde dobře zvládnutý i humor a divák se tak dočká velmi vtipných scének či hlášek. I zde vyniká zcela nezaměnitelný retro vizuál a úžasný hudební doprovod (vřele doporučuji si poslechnout OST ke hře, kde je více takových písní). Mírným negativem je nekonzistentnost epizod (některé byly zcela špičkové a jiné naopak průměrné až fádní). Ovšem tohle je otázka vkusu každého z nás. Celkově se ale jedná o zdařilou herní adaptaci, na kterou se může podívat úplně každý. ()

• Když jede Cuphead, Mugman a Ms. Chalice autem, uvidí na obloze stvoření podobné vzducholodi. Jedná se o bosse z herní předlohy Hildu Berg. (Vlad2006)
  • Ačkoliv původní videohra od studia MDHR „Cuphead“, podle které byl seriál vytvořen, obsahuje 26 bossů a a přes 20 minibossů, v seriálu se nikdy neobjevila většina z nich, konkrétně bossové a minibossové Goopy Le Grande, Cagney Carnation, Djimmi The Great, Wally Warbles, Sir Wafflington III, Muffsky Chernikov (podobná postava jemu se v seriálu objevila v roli zmrzlináře, ale ne on samotný), Jawbreaker, Sargeant Gumbo Gumbull, Lord Gob Packer, Beppi the Clown (v jedné epizodě je na něj nenápadný odkaz, sám se ale nikdy osobně neukáže), Rumor Honeybottoms, Phantom Express, Dr. Kahl's Robot, Esther Winchester, Chef Saltbaker, Mortimer Freeze, Glumstone the Giant, The Howling Aces, Moonshine Mob, Chips Bettegan, Tipsy Troop, Mr Wheezy, Hopus Pocus, Phear Lap, Pirouletta, Mangosteen, Mr. Chimes, The Pawns, The Knight, The Bishop, The Rook a The Queen. (Petr.Penicka)
  • Strejda Konvička vypráví, že jako malý vyhrál soutěž o „nejroztomilejší miminko“ poté, co Cuphead a Mugman vidí starý zapomenutý plakát o oné výhře. V anglické verzi se strejda Konvička jmenuje Elder Kettle, slovo „Elder“ znamená „být starý“ a na plakátě je uvedeno, že soutěž vyhrává Elder Kettle vedle fotky jeho jako miminka, což je nesmysl. (Petr.Penicka)