Truman Gates (Patrick Swayze) je netypický chicagský policajt pochádzajúci z vidieka, ktorému sú cudzie arogantné a často priostré metódy jeho kolegov. Truman nadovšetko miluje svoju ženu Jessie (Helen Hunt), s ktorou čakajú dieťa, a svojich dvoch bratov, najmä mladšieho Geralda (Bill Paxton), ktorý robí vodiča u firmy zaoberajúcej sa distribúciou cigariet. A práve Gerald sa jedného dňa stane obeťou nezmyselnej a brutálnej vraždy - za to, že odmietol zastaviť na pokyn chlapíkov z mafiánskeho gangu Johnyho Isabellu (Andreas Katsulas)! Zatiaľ čo Truman, ktorý sa vydá po stope vrahov, chce vinníkov dostať pred súd, jeho ďalší brat Briar (Liam Neeson) trvá na priamom vykonaní rozsudku v duchu zásady „smrť za smrť“... (TV Markíza)

Retrostalker

No tak to už hej, toľko budúcich a ešte mladých hviezd pohromade (Ben Stiller mi pripadal jak panic :) z čias, keď som ich ešte poriadne nepoznal a ich mená okrem P. Swayze nič prevratné neznamenali. Vcelku fajn thriller a rozhodne lepší pocit pozerať klasiku, než dnešné drahé a nezmyselné sračkové blockbustery. ()

ELDoctorow

Je to pevne zakorenené v 80. rokoch, takže to dnes už pôsobí nechcene smiešne a akčné scény viac-menej trápne ale má to takú tú retro zábavnosť spojenú s nostalgiou nás čo sme pri sledovaní podobných blbostí na VHSkách vyrastali. Okrem toho je tento film aj jasný dôkaz, že Liama Neesona pre akčný žáner fakt neobjavil až ten žabožrútsky sračkocent a sračkonárista Besson. ()

JARDAHONDA

Mafie se chce zmocnit podnikání v Chicagu,dopustí se,ale chyby-zabije mladíka,jehož bratr je policajt.A ten policajt se jmenuje Truman Gates (Patrick Swayze) a do špinavých ulic Chicaga se přestěhoval z apalačské divočiny..Slušné akční krimi,kterému dávám 3 hvězdy.. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To ještě nic nebylo. Špatné to teprve bude." Mafie zabije mladíka, jehož bratři jsou Patrick Swayze a Liam Neeson. Ti dva se pak rozhodnou upřednostnit rodinné právo před policejními předpisy a mstí se. Nic nového pod sluncem, v rámci příběhu i zpracování nuda. Nic zajímavého prostě. - 20%. ()

peproch

Je to taková vzpomínka na to, na č jsme se dívali kdysi v dospívání, střet dvou rodin, té horalské a té mafiánské. Truman co by odešly z venkova dnes ve městě se potýká s Italy smině, dokud není zabit jeho bratr a pak začne mela a bitka a hřbitovní bitka. A Hezká Helen Hunt tomu celému jen drží palce. ()