Biolog Jack Ellway je pozván na ostrov v Polynésii, aby zde na chování mořských živočichů pozoroval seismickou aktivitu. Výzkum se brzy změní v horor, když Jack zjistí, že v hlubinné jeskyni se ukrývá monstrum Gargantua, gigantický tvor, jež vyrostl poté, co kdosi shodil do moře několk tun pesticidů. Jack brzy zjistí, že se po zemi pohybuje její mládě, které chce armáda chytit a odvézt do laboratoře. Jack musí mládě najít a vrátit do moře. To však ještě netuší , že jeho rodičům již došla trplivost. (oficiálny text distribútora)

Israha

Levný kříženec Gappy a Zachraňte Willyho (z Godzilly je tu jen minimum inspirace, ne-li žádná), který ani v jedné rovině skoro vůbec nefunguje. Nějaké prvky napětí tu má snad jen úvodní scéna, parafrázující Čelisti, a pak krátká noční honička po pláži a lese, jinak jde o nefalšovaný rodinný film, ve kterém jsou všichni zlí jen lidského druhu a zvířátka jsou chráněna, i když jsou dostatečně velká a agresivní, aby vás slupla či zašlápla jako brouka. Na nějakou klasickou kaiju destrukci se nemá smysl těšit, ta tu není vůbec, a tak je nakonec nejsvětlejším elementem filmu docela příjemně stvárněný vztah malého Emile Hirsche s mládětem netvora. Ovšem na to, aby se to mohlo výrazněji promítnout do celkového dojmu, je této dějové linii věnováno jen omezené množství času. Svého času byl Gargantua ve videopůjčovnách v regálech mezi dobrodružnými filmy, kam patří. O horror či akční film se nejedná ani omylem. Ovšem i toho dobrodružství a nějakých emotivních rodinných momentů je zde po hříchu málo, navíc v mírně řečeno úspornějším strvárnění. Zpětně moc nechápu, co mě tenkrát vedlo si Gargantuu v té půjčovně ještě dvakrát opakovaně půjčit. Dnes už nefunguje ani ten efekt nostalgie. ()

PetrPan2

Všechny výtky, které se v komentářích dočtete jsou vesměs pravdivé... idiotský scénář, kýčovité herecké výkony, imbecilní dialogy a filmové triky jak z levného béčkového hororu natočeného v 50. tých letech minulého století... Nicméně to celé je celkem zábava neboť ten snímek je tak neskutečně pitomý, až se mu chvílema musíte smát... takže jedna hvězdička. ()

Petike odpad!

Najlepšia ja táto staršia upútavka stanice Sky Movies na tento film : http://www.youtube.com/watch?v=Uilu5XDWwBk Stačí vám vedieť, že ho prezentujú ako zábavnú rodinnú komédiu. So zámerom tvorcov sa to ktovieako nekryje, že ? :-))) P.S. Absolútne najhorší monster movie, aký som kedy videl. Tie efekty... Toto že vzniklo v roku 1998 ?!!!! FateKEEPER to geniálne vystihol. ;-D ()

wosho

Roztomilá braková záležitost,jasně ukazuje,že kdyby pod ní byl podabsán Ed Wood,měla by mnohem vyšší hodnocení-přičemž by kvalita byla stejná.A sám na sobě vidím,že i já se neřídím čistš mozkem-asi bych se měl vykašlat na to neobjektivní hvězdičkové hodnocení a ke každému filmu napsat čistě komentář.ale má to malinkatý háček,od 93roku jsem si na ty % a * hrozně navykl. ()

djbarrel

Musím říct, že film není až tak špatný jak by se podle zdejších komentářů mohlo zdát. Já si myslím, že je jen špatně zařazen. Tohle totiž není horor, ale rodinný dobrodružný film tak na čtvrtou odpoledne. Na rozdíl od ostatních slátanin tohohle ražení film hraje i na city. Horor tohle není v žádném případě, akční to není a sci-fi snad podle měřítek let 60tých. Efekty jsou opravdu děsivé, dialogy snad ještě horší, český dabing je opravdu čertovský, ve filmu je mnoho logických kiksů, přehrávání a klišé až to snad ani není možné nacpat do jednoho filmu. Kdybych hodnotil film jako rodinný tak bych dal tak 3 hvězdy a 55 % , ale jako horor je to odpad za 0 % . Já budu střílet někam mezi - 1 hvězda a 10 % . Podruhé bych to ale zcela jistě nepřežil. ()