Červené topánky

(festivalový názov) (študentský film)

Začala sa dedinská zábava a Rózu nikto nepozýva tancovať. Zrazu sa objaví neznámy chlapec, pozve Rózu do tanca a podaruje jej pár červených topánok. Róza začne tancovať s veľkou vášňou a rýchlo sa stane stredobodom pozornosti. Čoskoro si však uvedomí, že topánky neovláda, ale ony ovládli ju... (MFFK Febiofest)

Dikaiarchos

Tne přesně, až trne, ta zvukem řízná, dějem břitká balada, jíž to sekne zvlášť od holeně k patě a v níž jsou rarachovou návnadou čerň halená rumělkou a tancem zvané usmýkání. // A tak nad Shakespearovým „nikdo však nedovede nevstoupit do ráje, který v to peklo vede“ přemítám, čím vším můžou vytoužené boty být (byť častějc jde o klobouky), kdo je nabízí a proč si je opakovaně, tedy už s vědomím cesty do Tartaru, nasazujeme. ()

honajz2

Víc tomu domyslet pozadí a bylo by to super, protože jinak to má dost zajímavý příběh, slušnou (a nejspíš i pracnou) animaci a celkově to funguje velice dobře. 4* ()

Skratik

Anifilm 2021- Za mě jeden z vrcholů celého festivalu. Z vážných děl si vzpomenu jen na jediný kraťas z těch x bloků, které jsem za ten týden viděl, co ve mě zanechal nějaké významnější emoce i po konci promítání. Právě kvůli Rudým botám jsem lákal přátele, že musí na blok Balad a Romancí jít. Technika animace, téma, audio, dramatický oblouk- skvělé, zábavné a děsivé. Paráda! Doufám, že od autorky ještě něco uvidím a její další práce se dostanou zase na nějaký festival. ()