Okouzlující bahrainská princezna Meriam Al-Khalifa bez ohledu na svůj vznešený původ se stejně jako ostatní ženy musí podřizovat zvyklostem muslimských zemí. Krátí si čas vytáčením náhodných telefonních čísel a rozprávěním s každým, kdo zvedne sluchátko. Jednoho dne se však náhoda promění v osud. Dívka se totiž dovolá sympatickému americkému námořníkovi Jasonu Johnsonovi. Následuje tajná schůzka, která v mladé dvojici probudí lásku. Provází ji však neustálé nebezpečí a protože Jasonova vojenská služba končí, dvojice se musí rozhodnout co dál. Námořník připraví dívčin útěk z paláce, jenže ani odjezd do USA jejich situaci nevyřeší. Tam je totiž Meriam zatčena coby ilegální přistěhovalec. (oficiálny text distribútora)

Stejšn odpad!

Už dlouho mi z něčeho nebylo tak na blití jako z týhle muslimský sračky. Todle už nova fakt přehání, napřed to zkouší přes tureckou telenovelu, teď todle. Co to je kurva za zasranou islámskou propagandu! ()

Renie42

Zklamalo mě to. Moc velká muslimská propaganda i tolik let zpátky. "Až si ho vezmu, tak se těším, jak se zahalím." - jak řekla kamarádka hlavní hrdinky. Mě se to zdá dosti vygumované. Hlavní hrdinka chce být muslimka, ale svobodná, kde si nechce vzít toho, koho jí přidělí, jen z lásky, mohla by se na veřejnosti bavit s kýmkoli. Až moc lehce se dostali do Ameriky, ale byrokracie byla, je a bude. ()

marek29

Tuhé drama které prý není lehká romantika, ale na lásce je film opravdu postaven. Já musím smeknout, že napětí bylo veskrze famózní. Film neměl úžasnou výpravu a milionový rozpočet očividně ale napínavý byl jako vix. Skoro až by se mi chtělo dát 4 hvězdy, ale na ně mi chyběl větší zvrat, domyšlenost, trošku si s divákem pohrát. Takhle pouze romantický průměr s krásnou herečkou :) ()

Ducii

Po shlédnutí filmu jsem si nebyla jista, zda se příběh skutečně stal nebo je smyšlený. Na jednu stranu se film tvářil jako realita, na stranu druhou byl příběh snad možná až příliš k neuvěření. Několikahodinové pátrání mne ovšem dovedlo ke skutečným osudům páru a skutečnému smutnému konci příběhu, který o prá let později nastal. Happy end, jímž film končí, totiž netrval dlouho. Rozhodně nesouhlasím s názory, že je to romantický přeslazený žvást, neboť jde o skutečný příběh, který se stal a krátce poté byl zfilmován. Možná jsou některé scény příliš přehnané, ale v jádru jde o velice zajímavý příběh ženy, princezny, muslimky a muže z jiné kultury, který se do ní zamiloval a ona do něj. ()

Odpocivadlo

Úplny priemer, dalo sa to pozerať ale určite to nepatrí medzi filmy na ktoré s úsmevom spomínam. Príbeh kvalitný ale niečo tam fakt chýbalo. Nuž nie je to najhoršie ale videl som o dosť lepšie podobné filmy. ()

calculus

Strýček Sam si na imigračním dupne a strčí do lochu bahrajnskou princeznu, hmmm, proč ne. A to měla holka ještě docela štěstí, protože na letišti ji dokonce chtěli zastřelit:-) Pak to celé trochu vychladlo a jako "autentický bonus" se na konci dozvím, že případ dosud nebyl uzavřen. Vážně netuším, co si o tom průměrný Amík myslí, ale jedno je jisté. Za dobu, co na tuto "krajovou specialitu" čučel mu přes hranici zdrhlo spoustu ilegálů z Mexika :-D ()

Veeria

Holka si sedne do auta se 3 muži, které vůbec nezná, jen se jim dovolala na pokoj, protože se chtěla s někým seznámit...pak se potkávají v kině, nesmí se spolu bavit, ale láska je silnější....za normálních okolností mám romanťáky ráda, ale tady to prostě moc nefungovalo.... ()

allegria

Zajímalo by mě, jestli ti, kdo filmu dali "odpad" nebo velmi nízké hodnocení, to udělali z rasové a národnostní nenávisti, která nemá nic společného s filmem, anebo jestli ti, co označují film za lacinou romantickou frašku si uvědomují, že jde o skutečný příběh ze života, nikoli románovou předlohu. Pro mě velmi dobře ztvárněné drama, a pět * dávám především za příběh. Jestliže je někdo schopen takové lásky, že kvůli tomu dobrovolně podstoupí to všechno, co hlavní hrdinové filmu, a byli ochotni riskovat i svůj život, potom mají můj největší obdiv, a nějaká "politická propaganda" je tu zcela zanedbatelná, právě proto, že co jsme viděli ve filmu, se skutečně událo. https://revue.idnes.cz/bahrajnska-princezna-pozada-v-usa-o-politicky-azyl-f8c-/lidicky.aspx?c=A000718115934lidicky_jpl ()

JITY

Skutočný príbeh, dvoch rôznych národností. Zobrazuje osudy, ľudí, ktorí sa rozhodnú pre slobodu v iných krajinách aj napriek všetkým problémom. Je to pekne a dobré natočené, aj keď vo filme je všetko ľahšie ako v skutočnosti. Je tam odvážnosť a rebelstvo, je tam romantika a smútok. Poukazovanie na to ako sa nám môže rýchlo zmeniť život a rozhodnúť sa treba v rýchlo. Vo filme som našla to, čo som hľadala. ()

Pukancek

Som strašne na romantiku a romantické filmy :) Tento je ukážkový príklad toho, ako je jeden pre druhého ochotný podstúpiť aj takmer nemožné kvôli spoločnému šťastiu. Film ma úplne uchvátil a neváham si ho pozrieť znova a znova. Aj keď sa to možno zdá ako nejaké klišé, Princezná - moslimka a vojak, ktorý sa zahľadí práve do ženy, ktorá neprichádza do úvahy a mohol by prísť vďaka tejto láske o hlavu, pre mňa to bol skutočne nádherný príbeh dvoch zamilovaných ľudí, ktorí majú jediný cieľ a sen a šli si za ním skutočne ťažkým spôsobom. Museli utiecť do Štátov a tam bojovať za Meriamine práva, vysekať Jasona z podvodu, zmieriť sa s veľkou nespokojnosťou Meriaminej kráľovskej/moslimskej rodiny a začať ŽIŤ. V každom filme mám nejakú vetičku, ktorá mi utkvela v pamäti. Tu síce nebudem citovať, ale páčilo sa mi, keď mladý vojak Jason po odhalení falšovania dokladov povie svojmu nadriadenému, že by to pre Meriam neváhal urobiť znova. 5 z 5 a klobúk dole, pretože aj filmová romantika sa dá pokaziť, čo sa v tomto filme našťastie nepodarilo :)) ()

zorrra

Určite to nie je taký film, ktorý by som si pozrela dvakrát. Ale nebolo to ani až také strašné. Páčilo sa mi, že to nebolo také len čisto romantika a neskončilo to happyendom hneď po príchode do Ameriky( lebo Amerika asi spasí vždy celý svet). Niekedy realita nie je taká rozprávková, ako si to ľudia vysnívajú. V každom prípade, určite by som nechcela žiť v žiadnej podobnej arabskej krajine. ()

trulda

Obecně nemám nic proti obyčejným Američanům, ani proti tradičním hodnotám, na kterých se USA zrodilo. Ovšem toto dílko dost smrdí. A fakt, že smrdí tím nejhloupějším typem propagandy, je o to horší. Tohle fakt ne ani pro 12ti leté dcery farmářů z Oskaloosy. ()

eaglestar

Je to sračka jako drama, je to sračka jako romantika. Všechno je tady na hovno. Kdyby ten čuráčí vojáček slídil v USA kolem střední školy a chtěl si oňufat nějakou sedmnáctku, tak by ho ta banda pokryteckých zkurvů okamžitě označila za perverzáka a zařadila do databáze. ()

Tomas_313

Film snažící se projevit jako vážné drama o lásce a ne jako bezduchá romantická slátanina, kterou lze sledovat pouze pod vlivem psychoaktivních látek a s potřebou psychicky týrat sebe sama. Musím uznat, že z části se mu to daří a určitým nevyjádřitelným způsobem se od těchto děl liší, na druhou stranu hrozné herecké výkony (především princezny Meriam), které u mě místo pláče způsobovali nezadržitelnou potřebu chechtat se nástrahám novodobého Romea a Julie alias muslimská princezna neznající myčku a vlastenecký cukrouš představující milovanou Ameriku, se usilovně snaží film zaškatulkovat do sekce filmů pod názvem: Jen na vlastní nebezpečí. Přesto nebudu skeptický a na závěr uznám, že na TV film tohoto žánru to ujde, pokud jste ale romantická žena držená despotickým manželem čekající na vytouženého osvoboditele, přimyslete si k mému hodnocení další dvě, možná i tři hvězdy. 50% ()