Clarksonova farma

• Veľká Británia Clarkson's Farm

Intenzivní, namáhavý a často veselý rok v životě nejnepravděpodobnějšího britského farmáře Jeremyho Clarksona. Připojte se k Jeremymu a jeho partě zemědělských spolupracovníků, kteří čelí nepřízni počasí, neposlušným zvířatům, nereagujícím plodinám a nečekané pandemii. Toto je Jeremy Clarkson, jak jste ho ještě neviděli. (Prime Video)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (8)

Tractoring (2021) (S01E01)

Ve farmaření jsem takřka panic a moje farmářské dovednosti končí někde u pár hodin hraní Farming Simulátoru a vyorávání brambor v reálném životě. Trošku jsem se tedy bál, že i navzdory zdejšímu super hodnocení to nebude můj šálek čaje. Což se ukázalo být pravdou tak napůl. Clarkson je zkrátka Clarkson a dokáže udělat zábavu i z něčeho tak nudného a stereotypního jako je kypření půdy. Na druhou stranu to není ani vzdáleně tak vtipné, jako třeba šílenosti v Grand tour. [60 %] ()

Sheeping (2021) (S01E02)

Podstatně lepší než traktorování ve všech ochledech. Je to poučnější. Je to vtipnější. Hlavně ten nápad s dronem byl dokonalý. A teď se přiznejte, kdo všechno jste si taky přeměřili obvod šourku a pokusili se soutěžit s berany? [75 %] ()

Shopping (2021) (S01E03)

Musím souhlasit s svými zdejšími méněcennými spolu komentátory, že se opravdu jedná o naprosto okatě vykonstruovanou podívanou. Nemohu ovšem říct, že by se mi to z tohoto důvodu nelíbilo. Jestli to náhodou ještě někdo nepochopil, tak Jeremy Clarkson tady nedělá reality show o tom, kterak se zbohatlík z města rozhodl stát farmářem.  Jeremy Clarkson zde dělá čistokrevnou zábavu. Hraje si na nejneschopnějšího ignoranta z města, žene věci do extrémů a v momentě, kdy se do čehokoli pustí, tak je naprosto jasné s jakým záměrem a hlavně že to skončí katastrofou, na což všichni mlsně čekají, a proto se na seriál taky koukáme. Jinak by to byla šílená nuda. A docela to funguje. Nebaví mě to svým obsahem tolik jako jeho dovádění v autech s jeho dvěma nerozlučnými přáteli. Ale i tohle má něco do sebe. [75 %] ()

Wilding (2021) (S01E04)

Největší anti ekolog planety Jeremy Clarkson se rozhodl, že navrátí přírodě trochu té divočiny a zachrání pomalu ale jistě vymírající hmyz. Výsledkem je velmi vtipná podívaná, neboť se rozhodl najet na svoji louku a hloubit rybník během anglického období dešťů. Celou půdu tedy pochopitelně totálně rozmrdá, zapadne tam veškerá těžká technika a vůbec to přinese spoustu zábavy. Taktéž jsem se chystal upozornit na to, že je tento seriál je nesmírně příjemný i z toho důvodu, že se zde neřeší žádné covid sračky, ale všichni jsou úplně normální. Jenže v závěru dílu do toho covid přeci jenom vstoupí. [80 %] ()

Pan (dem) icking (2021) (S01E05)

Souhlasím, že tento díl pojedná o pandemii jen velmi okrajově. Spíše se týká rození ovcí. Spíše než vtipný, je tento díl tedy krajně nechutný a těžce stravitelný. Pokud se snad některý z diváků rozhodoval, zda si přeje být u porodu své nejdražší či nikoli, tak věřím, že po tomto díle už bude pevně rozhodnutý se porodu neúčastnit. Nejvtipnější na tomto díle bylo snad jen zmizení šéfa ochranky a stavitele zídek Geralda, který se po dobu pandemie nejspíš schoval někam do krytu. [70 %] ()

Melting (2021) (S01E06)

Jeremy Clarkson je zkrátka borec. Neznám mnoho lidí, kteří dokážou udělat takovou hromadu humoru z něčeho tak banálního, jako je třeba couvání traktorem. Jinak se tady toho nějak zvlášť mnoho neděje. Celý díl se točí kolem sucha. Proběhne nějaké to sázení stromků v Clarkson stylu či třeba stříhání ovcí se směšným výdělkem. Každopádně to nepřestává býti sranda. [80 %] ()

Fluffing (2021) (S01E07)

Toužebně očekávaný déšť je tady. Máme těsně před žněmi a probíhá sled nejrůznějších aktivit. Od včelaření a stáčení medu vlastní výroby, plnění obchodu místními ananasy, tradiční přehled mnohdy až krajně nesmyslných byrokratických nařízení. Největší top je ovšem Kaleb v Londýně snažící se prodat předražené wasabi tamním restauracím. [83 %] ()

Harvesting (2021) (S01E08)

Na závěrečné kombajnování jsem se těšil zřejmě úplně nejméně. Přesto Jeremy nezklamal a představil nám dokonalé žně pro bránici. Nejlepším humorným prvkem je bezesporu postava Geralda. Tentokrát je díl dokonce i nezvykle poučný. Baví mě Jeremyho kontrast. Na jedné straně doma dokrmuje umírající jehně, či brečí nad ztrátou berana, když je třeba hrát divákům na city. Na straně druhé všechna jehňata s velkou slávou nechá popravit a dá si je k nedělnímu obědu. Pobavilo i závěrečné vyúčtování a zisk za tohle celé 144 liber. Úplně si neumím představit, s čím novým by přišla potenciální druhá série. Nicméně ji chci. [85 %] ()