Clarksonova farma

• Veľká Británia Clarkson's Farm

Intenzivní, namáhavý a často veselý rok v životě nejnepravděpodobnějšího britského farmáře Jeremyho Clarksona. Připojte se k Jeremymu a jeho partě zemědělských spolupracovníků, kteří čelí nepřízni počasí, neposlušným zvířatům, nereagujícím plodinám a nečekané pandemii. Toto je Jeremy Clarkson, jak jste ho ještě neviděli. (Prime Video)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (2)

Chov ovcí (2021) (S01E02)

Vzdělávací pořad o ovcích na britské farmě zábavnou formou. Úplně jsem ten smrad z britské zemědělské krajiny cítil. Roční náklady na pěstování 72 ovcí 7-10 tisíc liber se mi zdají na naše poměry vysoké i když se narodí 130 jehňat na prodej. ()

Zplaňování (2021) (S01E04)

Britskou mrtvou krajinu považuji za třetí nejošklivější na světě za státy Beneluxu a Dánskem a tahle biodiverzita je úsměvná kapka v moři. O této samé činnosti jako v tomto díle   jsem viděl příspěvek na konferenci o krajině ve výzkumném ústavu v Praze-Ruzyni. Auror zde ukazoval, jak přeměnil na jižní Moravě kus údolí v divočinu. Místní obyvatelé, které považovali nejkrásnější pohled na krajinu nedozírné lány úrodných polí protestovali a sepsali petici s textem "V Africe děti hladoví a vy zde děláte kraviny". Projekt se ale podařil a v údolí stoupla spodní voda a začala se sem stahovat zvěř, takže si myslivci postavili posedy. V tomto dokumentu nebyly reakce sousedním farmářů žádné. ()