Krásná a odvážná hrdinka se vrátila. A je šťastná jako nikdy předtím, protože ji generál Shang požádal o ruku. Přesto se objeví nečekaná překvapení. Jejich štěstí se jim snaží kazit nezbedný Mushu, který se jako rodový ochránce snaží držet zamilovaný pár co nejdále od sebe. A k tomu je tu ještě jeden obtížný úkol - doprovázet tři princezny přes celou Čínu za jejich manžely. Princezny se však do svatby nehrnou. Jejich muži jim byli prostě vybráni. Když to Mulan zjistí, rozhodne se rázně zakročit.

Těšte se na skvělou komedii, podmanivou hudbu a dojemný příběh o odvaze a přátelství. (oficiálny text distribútora)

Kybela

Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku, protože mě mrzí, jak malé hodnocení tato vtipná a pro děti poučná pohádka má. Nutně musím zdůraznit, že písničky v češtině jsou úžasné, je vidět, že to zase někdo jen tak neodbyl. "A když jsem odešla, tak si Shanga probudil?" "To nebylo tak snadné, má dost tvrdé spaní." "Mushu, jak jsi to mohl udělat?!" "Hrál jsem na hrnce a poklice..." A hlas Pavla Kříže v malém dráčkovi k tomu :D ()

Nellie

Oproti ostatným, jedno z tých lepší pokračovaní, no stále platí, že disneyovské pokračovania sú jednoducho mizerné, nech je prvá časť akokoľvek dobrá a napriek tomu, že aj v druhej sú tie isté postavy. Takže Mulan 2 si nejakým zázrakom vyslúžila tri hviezdy, no oproti jednotke je to stále menej prepracované, čo sa príbehu týka, menej záživné, menej zábavné a menej dychberúce. A rozhodne sa nezaradila medzi moje obľúbené. ()

liberita

Priam počuteľne mi v tomto pokračovaní chýba nielen hudba Jerryho Goldsmitha ale aj veselé pesničky, premyslené a vtipné dialógy ako aj zaujímavejší a presvedčivejší príbeh. Ani ten Mu-shu už nie je tým, čím býval. Napriek tomu, je táto dvojka lepšia než niektoré iné (napríklad Malá morská víla II) a na animáciu a čínsku krajinu sa stále dobre pozerá. ()

rublik05

Po animační stránce moc pěkná pohádka. Příběhově je však o dost slabší než její předchůdce, příběh je na můj vkus moc přeslazený, točí se víceméně okolo citů a lásky. Postavy zde nejsou až tak kvalitně vykreslené, asi díky slabšímu scénáři. Hudebně je film taktéž o něco slabší, ale přesto se zde najdou i docela pěkné písničky. Zábava nic moc, komediální stránku filmu zde zachraňuje především dráček Mushu. Pokračování Legendy o Mulan díky krátké stopáži uběhne rychle, divákovi však nic moc nenabídne a zařazuje se tak do těžkého pohádkového průměru. Jelikož je film čistě video záležitostí a víme, jak takové filmy většinou dopadají, musím uznat, že Legenda o Mulan 2 dopadla ještě relativně dobře a na pohádku se dá koukat. Ovšem nic víc, než průměrnou pohádku asi nečekejte. 5/10. ()

MyskaMari

Nedá se říct, že by film neobsahoval žádné dobré scénky (např. misogynní dědulové mě celkem pobavili), ale zápletka filmu je úplně o ničem. Říkáte mi, že Mulan, dospělá žena žijící ve feudalistické Číně, je překvapená z předem plánované svatby mezi šlechtici? Blbost. Císař je navíc jasně přesvědčený, že je to jediný způsob, jak ukončit válku, ale Mulan je jen naštvaná a nenavrhne jedinou alternativu, takže jí asi nezáleží na Mongolech a osudech tisíců Číňanů. Proč Mulan tak nutně potřebuje, aby tři náhodné ženštiny šly za svým srdcem? Přitom ta plánovaná svatba oněm ženám vyhovuje. No dejte tomu, ale to není hlavní dějová linka. Ta je totiž o tom, že se Mushu chová jako retardovaný debílek, protože přišel o svůj status mezi bohy. A na konci filmu ho vlastně máme vnímat pozitivně, no absurdní. ()