Bývalý vedec, dnes vysokoškolský učiteľ Ira Kane (David Duchovny) a jeho kamarát, vedec a športový tréner Harry Phineas Block (Orlando Jones) trávia svoje všedné dni márnym čakaním na niečo, čo by zmenilo ich život. To sa však stane rýchlejšie, ako sa stihnú nazdať - na Zem totiž dopadne záhadný meteorit, obsahujúci zárodky vesmírnych organizmov! Evolúcia, ktorá by vo vesmíre trvala desaťtisíce rokov, prebehne na Zemi za jediný mesiac, následne na našej rodnej planéte nastane obrovský chaos a ľudstvo sa pripravuje na koniec sveta... Jedinou jeho záchranou sa stanú vedec s pochybnou minulosťou Ira, ktorý kedysi pracoval pre armádu, ale po jednom z nevydarených experimentov bol prepustený, jeho bláznivý kamarát Harry, netalentovaný požiarnik Wayne Grey (Seann William Scott) a svedomitá biologička Allison Reedová (Julianne Moore). Práve Allison, pôsobiaca v štátnom výskume, spočiatku absolútne nedôveruje Iraovým schopnostiam. Ide ale do tuhého a jej nezostáva nič iné, ako to risknúť a spojiť sa so skupinou bojujúcou s nebezpečnými votrelcami... (TV Markíza)

Kryton

Moc príjemná komedie , která nechá zavzpominat na starší počiny Ivana Reitmana. Obsazení pro mě sympatické... snaha Davida Duchovnyho parodovat Foxe Muldera me bavila . Velké plus je pro mě Dan Aykroyd :) . Kežby Reitman složil Krotitele duchu po letech. Jenže by to mělo podtitul Krotitelé duchů 3: Domov Důchodců :-D ! ()

Z0oMb3E odpad!

Toto by sa dalo opísať jedným slovom - HRôZA. Stupídny scenár, stupídna zápletka, stupídny záver. Herci bezhlavo pobehujú 96 minút. Nieže by som mal niečo proti pobehovaniu, u Looney toons to funguje, no oni sú aspoň vtipný, ale tu vtip=nula. Duchovny sa drží svojej obľuby chytania mimozemšťanov no opäť dokázal že hranie ide mimo neho. O ostatných hercoch sa vyjadrovat ani nejdem, pretože by mi to cenzúra nepustila. Reitman pravdepodobne filmoval asi tak: Tu máte scenár riaďte sa inštinktami ja to potom dáko postrihám. Vznikla s toho táto nevtipná obluda nevhodná pre všetkých. ()

Praxis

Bláznivě trhlá sci-fi komedie, která sází především na podařené vizuální efekty a paletu vtipných hlášek...Zaručeně pobaví ale hlubší požitek od toho nečekejte:-) ()

Baronne

Film mýho dětství, měl jsem to na videokazetě a čuměl na to každej druhej den, když jsem zrovna nehrál na PS1 Spyra. William Scott je naprosto bezkonkurenční, mladá Moorová zahrála svojí roli nedostupný výzkumnice taky výborně, ode mě plnej počet) ()

Freemind

Je to strašná kravina, ale vcelku dobře jsem se bavil. Kdyby tam neprudil (jako vždy) příšerný a trapný Scott a dva tupí bratři, tak bych snad přidal i hvězdičku navíc. Duchovny-Mooreová i Jones jsou skvělí, děj rychle odsejpá a hlavně mě neskutečně bavil roj příšerek a stvůrek. Čekal jsem větší trapas a býl jsem (místy) vcelku příjemně překvapen. ()

blackrain

David Duchovny se nám odpoutal od své kolegyně Scullyové a zkouší to na vlastní pěst. Na zem spadne šutr z vesmíru, tak že se nestačíme divit, co se stane. Jako správný vědec se rozhodne celou záležitost prozkoumat. Dobrý nápad ukázat zrychlenou evoluci. ()

Rakosnicek77

Tenhle filmík byl pro mne celkem překvapení :-) Nejedná se o žádné filmové veledílo, na druhou stranu je technicky natočený velice precizně a tak určitě hravě strčí do kapsy veškeré béčka podobně trikově založená. Pokud vám jde zejména o zábavu a dobře strávený televizní večer, tak bude tenhle výtvor dobrou volbou :-) ()

FilmFan24

Krást se nemá! Takové poučení se dostane mladé zlodějce svetříků v jednom nákupním středisku v jedné z nejzábavnějších sekvencí této nadprůměrné sci-fi komedie. K tomu krákorání Seanna Williama Scotta a není co řešit. A netřeba dodávat, ře Head & Shoulders slouží nejenom k odstranění lupů...Prostě zábava! ()

Derek

pozrete opat v celku prvy raz od kina. reitman sa snazi co najviac evokovat svoj najvacsi hit "ghostbusters" ale nema po ruke komikov kalibru ako murray ci aykroyd (i ked ten sa mihne v malej ulohe guvernera) ale iba duchovneho (na ktorom je vidiet ze je mu i trochu trapno, hlavne ked ustredna trojka zacne z nicoho nic spievat), scotta ktory bol vdaka prcickam v kurze a orlanda jonesa (ktory ma najlepsie hlasku filmu). julianne moore a ted levine su viac menej len do poctu. par vtipov je uchadzajucich ale Evolution ma viac hluchych miest ako by sa na komediu patrilo... ()

Colonist

Celý svůj komentář k tomuto filmu jsem po druhém zhlédnutí musel přepsat. Když jsem totiž tento film viděl poprvé, zřejmě jsem čekal něco víc, a tak jsem film ohodnotil dvěma slabými hvězdami a dal mu titul "Hovadina". Dnes jsem film čistě náhodou viděl podruhé, už jsem věděl, že od toho nemůžu nic čekat, a nakonec jsem se dobře pobavil. Ústřední trojici/čtveřici to slušně klape. Můj oblíbenec Duchovny zde sice není Mulder, ale pár odkazů na Akta X se tam najde. Od Reitmana bych čekal něco trochu jiného, ale i tak se to dá. No každopádně jedná se o film, který se po prvním zkouknutí může zdát jako kravina, ale pokud ho vidíte podruhé, budete se bavit. A proto skokem zvyšuji své hodnocení na slabší čtyři hvězdičky a svůj krajně negativní názor na celkem pozitivní. ()