Ako si nezobrať princeznú

(TV film)
  • Česko Jak si nevzít princeznu (viac)
TV spot

Vianočná komediálna rozprávka o princovi Leopoldovi a princeznej Jozefíne, ktorí sa postavili osudu a rozhodli sa, že svadba nebude. Ako si nezobrať princeznú je komediálny príbeh o cestovaní v čase, ale aj o tom, že človek nemá svoj osud iba vo svojich rukách. Leopold a Jozefína si k sebe nevedia nájsť cestu, spojí ich dobrodružný výlet do budúcnosti, ktorý sa razom zvrtne sa nebezpečný boj o život a kráľovstvo. Ako to už v rozprávkach býva, napokon sa všetko na dobré obráti. (RTVS)

PoprockCZ

Jako nejdřív jsem si při množství všech těch VFX říkala, co to bude za bláznivost, ale nakonec mě potěšil střeštěný humor. 3 sudičky jsou prostě trefné. Některé situace jsou sice na hraně trapnosti, ale když divák na tento způsob vyprávění přistoupí, tak si pohádku užije. Ne, není to klasická historická pohádka, ale proč si Štědrý den nezpestřit něčím, co malé neurazí a starší rozesměje? Netřeba to brát tak kriticky vážně. ()

DK197

Milá pohádka o cestování časem - mé oblíbené téma. Jen mám pocit, že z toho šlo vytřískat víc a ústřední dvojice mi nebyla nejsympatičtější. ()

dammit83 odpad!

Diverzita, to byl požadavek německé produkce. Kdo nesledoval Janáka u Krause, tak vězte, že německá produkce mu nutila, aby král a královna byli nejlépe černoši. Jejich syna hrál ovšem český, bílý herec. Svět se v prdel obrátil. ()

vinducha

Průměr co neurazí , řemeslně zvládnuto , výběr herců docela ok , ale jak píšou kolegové , nic na co by člověk musel koukat každé vánoce. ()

soukyd33

Nehrajte si s časem, a to ani v pohádkách. Změnit dvě věštby, to není dobrý nápad. Už na začátku jsem se bavil dobře. Pohádka hezky ubíhá, a má dobré obsazení. Humor zde nechybí, a jsou zde i jiné věci, co diváka zaujmou. Hlavní postavy jsou dobré, a nic jim nechybí. Po dlouhé době zase dobrá pohádka. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

caesarous

Za mě dobré. Rozhodně nadprůměr na poměry klasických Vánočních pohádek. Hlavní dvojce se spolu dobře doplňuje a občas je to i docela vtipné. Jen ta délka je přehnaná. ()

Rade

Snaha o originalitu námětu nedopadla dobře. Je to překombinované, nepřehledné, nelogické a i  herecky dosti jalové... ()

Krefnen

Řekl bych, že je to nejlepší česká pohádka za poslední dobu. Nutno říci, že laťka ale nebyla vůbec vysoko. Dobrovolně takové filmy moc nesleduji. Když jsou ale ty Vánoce… ()

oashi

Sci-fi motiv v pohádce? Odvážné! Na filosofické náběhy k časovým paradoxům je zaděláno. Pointa byla jasná, cesta k ní spletitá: Humorné "rekapitulace" vytěženy. Skriptky se jistě vyřádily, aby seděly všechny drobnosti. Za mne pro pohádky nadprůměr. ()

dalia

Nejpovedenější štědrovečerní pohádka posledních let. Vtipná, dobře vymyšlený příběh, sympatičtí herci. Nebylo to trapné, děj dobře odsýpal, nenudila jsem se. Dobrý nápad s cestováním v čase a alternativní časovou linií. Určitě zapamatovatelná pohádka, která se nechá časem vidět znovu. ()

EricNor

Karle Janaku, umis to i líp. Scenar to placa pate přes devate. Vetsina postav je idiotska, vsichni delaji nejake ksichty, kdyz se neco rádoby vtipneho prihodi. Na tohle se vyclenuje jedna dve postavy, pak uz to rozciluje, kdyz to delaji vsichni. Ac mam Karla Janaka rad, tentokrat za me palec dolu. ()

Tomas129

Rozhodně to spadalo do té lepší poloviny pohádek, co poslední roky jdou do televizí. Hrátky s časem byly odvážné a zajímavé a občas to bylo i vtipné. Nicméně celkově to bylo naivní a kýčovité. Nejsem si jistý pro jaké publikum pohádka byla. Obávám se, že právě ony hrátky s časem malé děti nepochopí a zase ten trapný kýč odradí dospělé... ()

milos.bradik

Opět typický Janák. Sice tam bylo několik docela dobrých vtipů, ale to cestování v čase se příliš nepovedlo a ta princezna byla opravdu tak nesympatická, že si ji nakonec asi vzal spíš ze soucitu. V podstatě jedna z těch průměrných moderních pohádek. Takže nic moc. ()

MartinNJ odpad!

Domnívám se, že tato pohádka nedosahuje ani na hodnocení odpadních bodů. Zastavte už prosím natáčení těchto a podobných štědrovečerních pohádek. ()

eWok

Zajímalo by mě, jak by dnešní přemlsaní recenzisté hodnotil dnes Tři oříšky pro popelku, kdyby ji dnes nebožtík Vorlíčkek natočil, tak jako tak by určitě remcali jako tady... Ale k hodnocení, mělo to spád, děj, postavy byly věrohodné. Loňská hvězda byl o něco lepší ve smyslu humoru, ale jinak jsem se nenudil, takže 4-5  pět hvězd dávám s klidem. ()

IGATY

Po těch hrůzách z minulých let celkem koukatelný počin. Bez vynuceného humoru s krásnými lokacemi. Jen je třeba se ději věnovat, jinak se člověk v těch časových před - a po-souslednostech lehce ztratí. ()

chemik11

Bál jsem se, ale nakonec super pohádka, originální zápletka (na pohádku), hodně jsem se nasmál, kvalitní herecké výkony, za mě povedené. ()

Sylviiik

Princ ve stylu Jirka Mádl a princezna absolutně neprinceznovská. Celou dobu v jedněch šatech jako z tržnice. 🤦‍♀️ Dokoukat se to dalo, ale teda... Žádná hitparáda to nebyla. ()