Antonio (Giancarlo Commare) žije dlouhá léta se svým manželem Lorenzem (Carlo Calderone), na němž je finančně závislý. Když mu Lorenzo jednoho dne dá kopačky, musí se Antonio s touto nenadálou situací vyrovnat a osamostatnit se. Najde si proto pronájem u bohémského Denise (Eduardo Valdarnini), začne pracovat u sympatického pekaře Lucy (Gianmarco Saurino) a rozhodne se navštěvovat cukrářskou školu. Během procesu osamostatnění se a hledání sebe samotného Antonio nepřestává doufat, že by mohl potkat novou lásku. (Stanislaus)

petrsv

Příjemný film na odpoledne, navíc i poučný. Jako zásadní vidím 2 zvraty. Jednak to, že kopačky dostal někdo, kdo je na druhém závislý, a musí řešit samou podstatu, jak se vlastně uživí, kde bude bydlet a tak. A potom nečekaný rozchod s někým, koho milujeme. Tohle všechno musel Antonio zvládnout a myslím, že film docela dobře ukazuje, že to jde. Takových filmů si cením. Nejlepší hodnocení nemůžu dát kvůli zbytečné smrti (to tam opravdu nebylo potřeba, sráží to celkovou pozitivitu filmu a snaží se diváka uvést do smutku) a za zbytečně opatrnou kameru. ()

Stanislaus

Maschile singolare coby romantické drama o vztazích a hledání svého místa a sebe samotného ve mně zanechalo vesměs rozpačité pocity. Na jednu stranu oceňuji, že film neskončil předvídatelným způsobem a nabídl mj. povedený soundtrack. Na druhou stranu mi ale přišel scenáristicky roztěkaný - ať už se jednalo o vývoj postavy Antonia či vložení smrti jedné z postav, byť nečekané, avšak v podstatě zbytečné. Nicméně jako oddychová jednohubka je tento italský kousek, prosáklý vůní mascarpone, ideální volbou na volný večer. ()

jiri.twist

Co napsat? Film moderně pojatý, bez předsudků, 100% o mužích, co mají rádi muže, nevykroucený, což je pro mě důležité. O radostech a starostech, strastech, nezdarech, láskách, práci, zábavě a vůbec o životě několika mužů v Římě. Bohužel tím, že je to film takový jaký je, nebude mít asi nejvyšší hodnocení na světových i českých heteráckých serverech, ale mě se moc líbil a nebudu jej odsuzovat jen proto, že je gay. U tohoto sledování jsem neprahl po tom, aby to bylo obrovské srdcervoucí drama, strávil příjemný čas, oddech a měl pro mě přirozený pocit, že i lidé odlišné orientace jsou tytéž lidské bytosti, jako všichni ostatní ... 991010 ()

Deleatur

Vzhledem k tomu, že výsledkem bylo, že se hlavní postava zbavila závislosti na ostatních, nakonec mi moc nevadilo, že se mezitím úplně spustila a že ta "vášeň pro pečení" (na úkor architektury) nebyla zas tak přesvědčivá. // 70% ()

strachon

Je to vlastně v mnoha směrech pěkně udělaný film, včetně obsazení. Jen si po jeho konci člověk možná říká, co že to ten ústřední Antonio (Giancarlo Commare) prodělal za vývoj, kam že to (do)spěl a proč se to či ono stalo. Něco do sebe zapadalo víc, něco míň, je fajn, že se scénář vyhnul závěrečnému klišé, ale nedá se zbavit dojmu a otázky: proč vlastně? ()