Do střední školy v malém městečku v Ohiu přijde nový spolužák Gene. Spřátelí se s Benjaminem, kterému se stále nedaří získat dívku jeho srdce Marilyn. Gene se zamiluje do Buny, o kterou však usiluje také syn místního obchodního domu Keny. Gene pomůže Benjaminovi sblížit se s Marilyn, ale sám musí po bitce s Kenym opustit město. Benjamin ale brzy zjistí, že Marilyn je povrchní, a je z toho rozčarovaný. Vrátí se Gene ještě někdy do města? (oficiálny text distribútora)

IQ Tiqe

Jedna z těch lepších a koukatelných teenagerských komedií o dospívání, plesech a prvním sexu posazená do konce 50. let. Spolu se všemi stereotypy jako kluk-parchant, hezká holka, šedá myš, ... A k tomu dobrá hudba. # [viděno: monitor, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce * | napětí * | pustil bych si znova *** ()

slunicko2

Příjemná komedie na deštivé nedělní dopoledne. 1) Sledovat filmy, o nichž si předem nic nepřečtu, může vést k různým nedorozuměním. Tady například jsem si první půlhodinu myslel, že jde o drama, jak hodného chlapce Jonathana (o jakém Benjaminovi to distributor píše?) svede zlý chlapec Gene na scestí. Pak se tedy ukázalo, že ne, ale chvilkové náběhy do seriózna této lehce usměvavé pohodové komedii spíš škodí. 2) Filmoví apologeti Rebela bez příčiny s třicetiletým zpožděním oprašují klasické vizuální i dějové stereotypy. 3) 19letý svěží Doug McKeon (nesmělý Jonathan) a Chris Nash (motorkář Gene) tu vytváří stylovou, byť opravdu hodně neoriginální bromanci. ()

mickyreed

Co jinýho si po návratu domů pustit, když v noci na dálnici potkáte Cadillac z padesátek. Feel good film z dob, kdy neexistovaly facebooky a mobily a přesto to všechno nějak fungovalo. Dobrý si to připomenout. Zatímco Pomáda je taková pohádka s pokřiveným koncem, Mischief si na nic nehraje a ani se nemusí snažit, aby mu ty padesátky člověk věřil. RIP Kelly. ()

nash.

Poměrně nečekané překvapení při náhodném výlovu z rybníčku romantických komedií. Zábavný a pohodový výlet do éry Pomády a Elvise, nabízí romantické trable dospívání, které se zase tak moc neliší od těch z mého mládí, trochu rebelie, trochu erotiky a hodně rokenrolu. Potěší oko nejen retro rekvizitami a ucho dobře zvolenou hudbou, pobaví, příjemně naladí a v rovinách obou rozvíjených vztahů si po celou dobu dokáže udržet glanc. ()

Lyžař

Podle popisu obsahu a fotky obalu jsem opravdu nechápal, proč volí všichni tak vysoké hodnocení. No a..pochopil jsem to hned po zkouknutí. Celá hodinka a půl uplynula tak skvěle klidně, že jsem pořád čekal, co špatného se stane. Nepřišlo ale naštěstí nic. Byl jsem až překvapený, jak nádherný snímek pro nás pan Mel Damski natočil. Pomádu mám rád a je v mém srdci oprávněně zatraceně vysoko posazená. Mischief se ale posadil šíleně blízko ní. Pro mě opravdu velké překvapení. Jenom....jaké dopady měla scéna s kondomem? ()