Kanál Svobodného přístavu

(relácia)
všetky plagáty
Talk-show / Publicistický
Česko, 2016

Kanál Svobodného přístavu přináší hluboké rozhovory a přednášky o anarchokapitalismu, ekonomii a svobodě. Tereza Urzová a Martin Urza zvou do studia zajímavé hosty ze všech odvětví, jsou otevřeni diskusi s každým a dávají divákovi možnost utvořit si na probírané téma vlastní názor. Jak sami moderátoři uvádějí: „Cílem Svobodného přístavu není přimět všechny k souhlasu, ale především vést k diskusi a zamyšlení.“ (Tereza_T)

DJ_bart

"Budiž privatizace!" pravil Bůh. A pak se narodil Urza...... AnCap je zcela neironicky bizarní meme a totální zneuctění anarchismu - neboli anarchismus bez koulí. Každopádně privatizační mesiáš Urza má specifický charisma a neuvěřitelný argumentační fígle, jak vést poutavou debatu na jakýkoliv (a)politický téma. #vlak ()

CreepyJoe odpad!

Anarchokapitalistické chcance, který by nejraději likvidovali dosavadní sociální struktury, instituce a stát, mám fakt tuze rád, zvláště pak od člověka, který požívá všechny výdobytky takového uspořádání a najde dostatek blbců, kteří mu i zacálují naprosto stupidní pohádky o anarchokapitalismu. Anarchokapitalismus je stejně nebezpečná ideologie, jako komunismus a jeho aplikace by končila masovými hroby milionů lidí(jednoduše všech, kteří by se takovému systému postavili na aktivní odpor). Anarchokapitalistický žvásty o principu neagrese není nic jiného, než seškratné desatero bez absence teologie. Veškeré bludy od idiota Urzy, pak jsou jen směsicí magor fantasií vycházející z předpokladu o "lepším člověku"(až to smrdí nacistickém pojetí Nietzscheho), který se bude principem neagrese přirozeně řídit :D a z pár knih o ekonomických dávno překonaných teorií z počátku 20. století. Jeho žvásty jsou přímém rozporu se sociologií, psychologií a behaviorální ekonomíí(za kterou její tvůrci získali nobelovku). Chápu, že pro méně bystré, můžou tyto pohádky pro pologramotné dávat smysl(které naplňují všechny kritéria konspirační teorie: aby mohlo fungovat A musí se změnit B a C se musí chovat takhle). Všem co mají minimálně průměrně IQ a občas použijí i ten mozek k provokativním otázkám jako WAIT! Když je anarchokapitalismus tak děsně cool jak to, že historicky nikdy neexistoval? Jak chce anarchokapitalistická společnost vynucovat svou strukturu, zákony a legitimitu institucí když odmítají státní monopol na násilí? Někdo se živí psaním knih, jiný fantazírováním o hovadinách, obojí je ve svobodné společnosti legitimní... ()

sourekm

Zatím jsem neviděl kritiku této ideologie která by reagovala na to co se skutečně na tomto kanále prezentuje. Když Urza vydal knihu Anarchokapitalismus, tak jsem se alespoň dozvěděl jak fungují knižní recenze. 80% recenzovaných knih recenzenti nečtou a vznikne pak takový trapný článek jako třeba tenhle. Rozhodně je to důkaz toho že takové myšlenky je třeba šířit. Pokud jsou špatné, tak je kritici dokážou vyvrátit relevantní reakcí. ()