Opera Garnier v Paříži, to je balet světové úrovně... a udržet se v něm, to je boj a životní drama každého z tanečníků... Název seriálu Opera bude možná pro českého diváka trochu matoucí. Opera Garnier, podle které je seriál pojmenován, je jeden ze dvou operních domů v Paříži, které využívá Opéra national de Paris – Pařížská národní opera. Od doby, kdy byla v roce 1989 otevřena druhá scéna národní opery – Opéra Bastille, se Opéra Garnier zaměřuje hlavně na baletní představení a na klasickou operu. Balet v Opeře Garnier patří mezi světové špičky baletní scény a je metou těch nejlepších tanečníků vůbec. Díky seriálu pronikneme do tohoto baletního Olympu, kde se sny střetávají s realitou, ambice tanečníků narážejí na limity nejen těla a psychiky, ale i na požadavky a vlastní ambice choreografů a vedení Opery. Svět baletu je světem neskutečné dřiny a odříkání, ale i intrik, dramat a obrovského ega každého jednotlivce. (Česká televize)

MyrnaAlec

O kráse, bolesti a boji o moc. Zoe se zdá jen povrchní bláznivou primabalerínou, až od 5té epizody pochopíme její důvody a osobní drama. Ředitel Sébastian se snaží hrát na všechny strany, ale nakonec si vybere srdcem. Flora bojuje s diskriminací i demotivací. K tomu další postavy ansámblu. Balet je vlastně úplně zbytečná podívaná pro snoby a udržování mrtvé tradice. Nebo ne ? Proč by jinak tolik lidí chtělo tančit, neustále cvičit a pak skončit zhuntovaný ve 30ti. ()

nudnik

Zajímavý náhled nejen do zákulisí baletního souboru, ale hlavně do profesního i soukromého života těch, kteří mají balet jako svou životní lásku, i když právě toto umění velmi závisí na fyzické kondici. Hlavní postavu primabaleríny hraje Ariane Labed, manželka Yorgose Lathimose, který díky tomuto seriálu poznal nadanou Suzy Bemba a dal jí roli v Chudáčcích, kteří jí otevřeli cestu ke slávě. Za mě spokojenost. ()

• Seriál se natáčel v Pařížské národní opeře a v Královské opeře Valonska v Lutychu. (raininface)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb