První lockdown byl nekonečný, druhý nesnesitelný a třetí úplné peklo. Nikdo nevěděl, komu hrábne dřív. Dneska už je to všechno jenom sranda a neskutečné on-line třídní schůzky jsou vysloveně komedie. Přesvědčte se o tom v desetidílném seriálu režiséra Marka Najbrta. Uvidíte, co jsme všichni žili a čemu se snad už konečně můžeme zasmát. (MALL.TV)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (11)

Třídní schůzka (2021)

Samotný nápad a námět je opravdu výborný, jelikož domácí výuka, home office, to jsou jedny z těch věcí okolo korony a karantén, z kterých se dá opravdu udělat dobrá sranda. Samotné provedení je pak silné právě tam, kde naráží na tyto věci a problémy, které je provázeli. Stejně tak je třeba pochválit samotné charaktery, které opravdu výborně vystihují českou náturu. Občas to sráží akorát zbytečné překřikování, stagnace děje či zacházení mimo hranice reálného děje. Kdyby to mělo o polovinu méně dílů, tak to mohl být geniální projekt. ()

Jarmilka má koronu (2021) (E01)

Nemám osobní zkušenost s distanční výukou, ale z vyprávění lidí si dovedu představit, že přesně takhle nějak to probíhalo. Výborně vykreslené charaktery, které i na takto malém prostoru přesně vystihují snad všechny typy českého národa. Parádní narážky na další seriály, a i celkové společenské dění v počátku korona krize. ()

Nejsem Číňan (2021) (E02)

Občas je složité se orientovat ve všech těch webkamerách, ale opravdu je paráda se zaměřit i na ty v pozadí. Tady třeba výborný Vašata (Zach) a jeho vsuvka s fitness kariérou, a následnou ukázkou různých cviků :D ()

Společně to zvládneme (2021) (E03)

K stále výbornému Vašatovi (Zachova nejlepší role) se přidává i výborná učitelka, a její naprostý technický antitalent a chudák její manžel - nervák. Trochu to brzdí to, že se to pořád pohybuje v rámci jedné schůzky. ()

Delfíni v Benátkách (2021) (E04)

Tak naštěstí jsme se posunuli v čase, což odpíchlo děj trochu dopředu, a v mezidobí tak mohla kadeřnice (Stárková) ostříhat všechny zúčastněné dámy úplně stejně, což je další parádní příběh, jak ze života v koroně. Výborně zpracovaný námět. ()

Vláda za to nemůže (2021) (E05)

V hlavní roli Koudelka (Jeřábek) jakožto chodící mindrák a "správný čech" prosazující své buranské názory, takže za mě nic moc... Jinak se moc křičelo, vesměs o ničem... ()

Mladej může, starej musí (2021) (E06)

Docela se z toho vytratil ten reálný faktor věcí, které se museli v dané době řešit, a přechází to dost zbytečného absurdistánu (závěrečný song...) ()

Chodící experiment (2021) (E07)

Jednotlivé vtipy (Kadeřnice a její prodej), potažmo situace (Učitelka se vypíná) se začínají už dost opakovat, a chtělo by to nějaký nový impulz. Posun v čase tentokráte moc nepomohl, Koudelka je stále extrémně nesnesitelný, a Berkovi umělecké projevy už jsou také dost nudné. ()

A máš to, Jirko! (2021) (E08)

Konečně návrat pořádně kvality, ať díky kolabujícími Drbohlavovi a jeho očním kreacím a následnému zjištění o jeho pravé identitě, ale parádně se také k taxikářské problematice vyjadřující Kriváň ("Už i Kung Pao taxikaří"). U Kolářů to mezitím pěkně vře, a následuje už klasický zvrat na konci epizody... ()

Zachraňte Marušku (2021) (E09)

Zatím regulérne nejvíc ulítej díl, kterej už je teda totálně odtržený od reality, ale dokáže díky "bábě" parádně zabavit. K tomu se přidává ještě začátek, navazující na konec minulé epizody a postupné "posouvaní sanitky ("Už jsou u nás - Teď jedou pod náma - A ted u nás, tak to jedou do Motala...") nebo diskuze policajtů, co s dcerou ("Je tam s ní babička - Ta se mi zdála divná - Tak co s tim? - Nic") ()

Jsme pozitivní! (2021) (E10)

Závěr už jde mimo jakékoliv logické a reálné chápání, kdy se teda banda rodičů vydává nejprve zachránit vnučku, a následně babičku od Kolářů... Tím, že se dostáváme z virtuálního prostředí do reálného, tak odpadne to, čím byl seriál vtipný. Sem tam je tu pokus o nějakou dobrou hlášku, zachrańuje to hlavně Drbohlav svým "pátraním", ale seriál měl i lepší díly. Dost nevtipné je i zapojování "úchyla" do děje. ()