Biely zabijak

• Austrália Great White (viac)

Charlie (Aaron Jakubenko), morský biológ na dôchodku, ktorý prežil uhryznutie žralokom, jeho priateľka Kaz (Katrina Bowden) a kamarát Benny (Te Kohe Tuhaka) sa snažia udržať svoju malú firmu s vyhliadkovým hydroplánom nad vodou, a preto sú veľmi radi, keď si ich objednajú solventní dovolenkári Joji (Tim Kano) a jeho manželka Michelle (Kimie Tsukakoshi). Len čo však hydroplán pristane na piesočnatej pláži odľahlého Pekelného útesu, dôjde ku katastrofe a posádka sa ocitne uväznená v chatrnom nafukovacom záchrannom člne s obmedzenými zásobami. Bezcieľne sa plavia v tmavých hlbokých vodách obrovského oceánu a nie sú sami: obrovský, nenápadne sa pohybujúci veľký biely žralok už zachytil ich stopu a nezastaví sa pred ničím, aby sa nimi nakŕmil. Podarí sa im uniknúť pred mocnými čeľusťami najväčšieho oceánskeho predátora? (TV Markíza)

Morholt

Taková klasická žraločina, jejímž ústředním motivem je pětice trosečníků na záchranném člunu, kolem kterých krouží krvelačná paryba. Herecky překvapivě snesitelné a na Katrinu Bowden se moc hezky dívá. Žraloci sice nejsou bůhvíco, ale v mezích možností se to dá snést a závěrečné účtování rozesměje, ale zároveň i pobaví. Jo, postavy se občas chovají idiotsky, aby dosáhly kýženého sežrání, chybělo mi gore a režie si občas neví rady, když se zrovna ve vodě nic neděje, ale dá se to vydržet. V rámci žánru to zapadne, ale ztráta času to úplně není. 55% ()

tron

Great White ozaj nie je žiadny zázrak, ale videl som oveľa väčšie žraločie srajdy, takže pod 3* nepôjdem. Začína sa to sľubne: vcelku fajn postavy obsadené relatívne sympatickými (česť výnimkám) hercami, atraktívne prostredie, ktoré kameraman rozhodne nesabotuje a do toho moja obľúbená hororová ingrediencia – ľudožravý žralok. Keďže počet postáv je obmedzený (resp. nie ktovieako veľký), je jasné, že si tvorcovia budú musieť vymýšľať dostatok pádnych dôvodov, pre ktoré žraločie útoky alebo odďaľovať, alebo dosiahnuť, aby zviera nikoho nezabilo, ale „iba“ ťažko zranilo. Výsledkom tohto snaženia je bohužiaľ neúmerné naťahovanie tempa. Niekde v polovici som toho už začínal mať fakt po plutvu. Inokedy boli dôvody úmrtia postáv také samoúčelné, až som si pripadal ako v paródii. K tomu dosť mizerný scenár, ktorý operuje so žralokom, ktorý desiatky hodín prenasleduje čln tak tajne, že o ňom postavy vôbec nevedia a čaká na doslova najmenšiu príležitosť na útok (stratené pádlo). Našťastie situáciu následne zachráni slušné finále. CGI stvárnenie žraloka príšerné, našťastie si toho tvorcovia boli vedomí a tak s ním šetria. ()

EvilPhoEniX

Po dlouhé době vyšel horor se žralokem a byť jsem chtěl být milejší, jelikož žraločí horory člověk nevídá každý týden, tak tohle nestojí moc ani za řeč.5 lidí uvízne na raftu po zničení jejich vodního letadla 100 km od břehu a kolem nich plave hladový žralok. Tématicky klasická šablona a nic nového, což by až tak nevadilo, pokud by se tvůrci zaměřovali na jiné aspekty, ale i ty zde chybí. Gore se zde divák nedočká ( je tu jedna pěkná mrtvola ohlodaná do půlky těla, ale to mi fakt nestačí). ten zbytek je takové stáhnutí pod vodu a ven vyplave krev. No jestli tohle dnes někoho ohromí, tak nevím.Atmosféra nula, napětí možná 10 minut v závěru, ale celkově je to hodně slabé po všech stránkách. Alespoň, že na slečny se hezky dívá. Kdo má pro žraloky slabost, tak bude rád i za to "málo". Zbytek tohle může vynechat. 4/10. ()

oveckaoa

Ženská, chlap a kuchař provozují létání s cesnou jednou se jim ozvou manželé co chtějí hodit na ostrov kde chtějí rozprášit popel svého dědečka co přežil kdysi potopení lodi.  Přiletí tam a objeví mrtvolku a zjistí, že ženská od mrtvolky chybí tak ji začnou hledat a mezitím je potopí žraloci. Na to, abych tomu dal 3 hvězdy tomu chybí nějaká přidaná hodnota (jediná věc co si z toho zapamatuji je závěrečná likvidace žraloka tím kusem železa)  navíc je to plné klišé z poslední doby hned jak řeknou, že ta ženská je těhotná bylo jasné, že přežije (možná by neuškodilo být někdy originální a dat do podobného hororu scénu kdy těhotné nepřežijou)  navíc jsem přesně trefil pořadí lidí co umřou. Režisér tímto debutoval na debut je to průměrné (asi sázka na jistotu)   a zítra už na to zapomenu.  40 procent pro hodně nenáročného diváka nebo případně pro někoho kdo nemá rád v hororech ukousnuté končetiny ideálka. ()

darkrobyk

Žánrově nic nového. Výletníci si zakoupí let , v místě přistání objeví hrůzný nález, během zpáteční cesty pátrají po lodi, kterou najdou převrženou. To se jim stane osudným, když se objeví obří žralok a prokousne jeden z plováků letadla. To se začne potápět a z posádky a výletníků se stávají trosečníci. Pokračování je v duchu snímku Otevřené moře a vše končí tak trochu fantasticky a nepravděpodobně, ale budiž, jelikož fantastický konec mají i kultovní Čelisti. Až na závěr mi to přišlo vcelku realistické, takže za mne spokojenost. Sice jsem nechápal, proč žralok napadne letadlo a pak nechá dlouho člun s neustále se nořícími pádly v klidu, ale proč ne. Některé oběti si lze tipnout, jiné nikoliv. Napadení jsou viděna z pohledu trosečníků, a tak gore se nekoná, což mi až tak nevadilo. Jeden z mohutných útoků je fajn, a když se oběť rozjede jako káča, vybaví se začátek ze zmiňovaných Čelistí. Nezobrazené urvané končetiny a střeva ven mi tentokrát nechyběly. Příjemná oddechovka směřující k tragédii.... ()

• Část tohoto filmu se natáčela na pláži North Queens Beach na poloostrově Redcliffe severně od Brisbane, Austrálie. (JasonCZ)