Norská diplomatka se vydává na Blízký východ a spoléhá se na to, že jí staří přátelé (a hluboké tajemství) pomůžou vysvobodit unesenou dceru. (Netflix)

Skeksis

Ružovolíca nórska kača si to naženie do Izraela, kde je hlavná zábava ISIS natáčanie si na videá podrezávanie hrdiel práve takých ako ona Jej mama je bývalá diplomatka podieľajúca sa kedysi na mierových rokovaniach medzi Čurákmi a Nórmi. A nedôjde jej, že to môže byť nebezpečné. Nešla by som tam, ani keby som bola neviem ako nahnevaná na mamu, ktorá tam v celom seriály iba vyplazuje jazyk (čo ma iritovalo viac ako tí únoscovia) a robí zbytočne prenáhlené rozhodnutia. A ako pozerám opis, nijaké "hluboké tajemnství" tam nie je. Jasné už od prvého dielu. Zase samé naháňanie, strieľanie, vyhrážanie sa, výbuchy... A motanica. Ale dobre natočené, zahrané, a celkovo to malo hlavu a pätu. Ešteže to má krátku minutáž. ()

Morholt

Díky půlhodinovým epizodám seriál neskutečně šlape, takže se tu nenajde ani jedna chvilka, aby se divák rozhlížel, co kde lítá. O dramatické chvilky není nouze, najde se i jedna nervydrásající sekvence, ze které mi nebylo dlouho dobře a ani herecky to není vůbec špatné, ačkoliv norská matka mi občas fakt lezla na nervy. Nicméně přesně podle dnešních trendů jsou tu v hlavní roli ženy a chlapi jsou tu odsouzeni do role juniorních partnerů. A v muslimském světe, kde se seriál částečně odehrává, to vynikne o to víc. Druhou věcí, která mě zarazila, je neznalost prostředí. Pokud by se jednalo pouze o norskou produkci, tak ještě dejme tomu, ale vzhledem k tomu, že se na sérii podíleli i Izraelci, tu některé věci bijí do očí. Ale to dobré nakonec převládlo. 70% ()

jedna_vrana

Od prvej časti som si uvedomila, že tento miniseriál budem porovnávať s „Faudou“, ktorá vo mne zanechala silné pocity. Tomuto príbehu však vyčítam hluché scény a mnoho neuveriteľných momentov. Ak by to bol film, dalo by sa to akceptovať, ale desať, aj keď krátkych častí, bolo priveľa. Za mňa trochu B-éčko. ()

M.i.k.e

mám rád seriály s blízkovýchodní tématikou a Dívka z osla (to malé o tam sedí mnohem víc) má rozhodně svoje klady - hlavně solidní spád díky krátké stopáži epizod. Na druhou stranu se ale nejde ubránit srovnání s jinými kousky (hlavně s Faudou a to nejen díky účasti některých herců) a tam už to bohužel není taková sláva. Sice nevím jak bych se v podobném případě choval - nejspíš taky jako debil - ale děsně mě iritovala nejen samotná unesená Pia, tak hlavně její matka, která kam vlezla to akorát všechno zkomplikovala a místo vysloužilé diplomatky připomínala spíš slona v porcelánu.Další sérii,která by se mohla jmenovat Osel z Jeruzaléma bych si ale klidně dal ...70% ()

Pethushka

Seriál má jenom na Netflixu tak silnou konkurenci, až mi to přijde skoro nefér. Ačkoliv se to ke konci moc hezky rozjede a hodně by mě štvalo, kdybych Dívku z Osla nemohla dokoukat, takovému Chalífátu se to nemůže rovnat ani omylem. Já měla bohužel navíc problém s maminkou unesené dívky, jejíž postava mi absolutně nesedla. A jelikož dostávala ze začátku nejvíc prostoru, prokousávala jsem se prvními epizodami hodně pomalu. Tím, jak děj gradoval, dokázala jsem se na její chování nesoustředit, ale stejně jsem přesvědčená o tom, že její chladná povaha měla vliv na můj celkový požitek. ()