Zločiny budoucnosti

(festivalový názov)
  • Kanada Crimes of the Future (viac)

V blízké budoucnosti se lidé v průběhu vývoje pokusí přizpůsobit syntetickému prostředí. Zatímco někteří využívají neomezený potenciál transhumanismu, jiní se jej snaží ovládat. Saul Tenser (Viggo Mortensen) je výkonný umělec, který přijal „syndrom zrychlené evoluce“, když z jeho těla vyraší nové a nečekané orgány. Tenser společně se svou parťačkou Caprice (Léa Seydoux) promění odstranění těchto orgánů v show pro své věrné fanoušky, aby si užili živé divadlo. Mezitím si toho všimne vláda a podivná subkultura; pak musí Tenser zvážit, jaký je jeho nejpůsobivější výkon. (TommyZR)

Mamlas odpad!

Už chápu, proč lidé údajně odcházeli z kina při promítání tohoto filmu. Podle mě to nebylo ze znechucení, ale kvůli tomu, jak nebetyčná a nudná hovadina to byla. Tolik debilních keců v jednom kuse od začátku do konce to se málokdy zažije. Děj nula. Herci nula. Pointa nula. Zaujetí nula. Troška krve už tenhle unylý výblujek nemohla nijak zachránit (2%) ()

Solverino odpad!

Naprosto nekoukatelné! Postavy se pohybují zmateně dějem a melou naprosto nesmyslné repliky. Film tak nějak ubíhá a vy vyvaleně čumíte jakou další blbinu si v ději vymyslí režisér, jakou scénárista, kameraman, catering atd.... vypadá to jakoby se natáčelo bez scénáře a podle momentální nálady všech účastníků. Přestříhat film na něco jiného by bylo zajímavé... dali by se z toho udělat minimálně dvě zajímavé komerční reklamy prakticky na cokoliv. Gore (triky) naprosto dětinské až nesmyslné. Takže celkově veliká nuda a člověk nevěřícně kroutí hlavou na co všechno lze dneska sehnat financování. Tohle fakt nebude kasovní trhák roku. ()

mac000

"Lima" to vystihnul dobře. Pro někoho, kdo nezná Cronenberga a neví, co od něj (a tohoto filmů zvláště) může čekat, bude dílo nechutné, absurdní a zbytečné. Ale naopak pro Cronenbergovy znalce (či fanoušky) je příběh i jeho pojetí velmi zábavné a svým způsobem uchvacující. A závěr prozrazuje, že prvoplánovým účelem Cronenberga nebylo jenom šokovat, ale také zamyslet se nad možnostmi a hranicemi využití (či zneužití) medicíny v současném přetechnizovaném světě ()

hrumsrt

V pořadí již čtvrtá spolupráce duo Cronenberg a Viggo Mortensen a z těch tří co jsem zatím viděl doposud jde o nejslabší z nich.. I když Croneneberg tentokrát tvoří to, co na něj oceňuji a mísí sociální (nakonec i etická) témata s vědou, tak pořád platí, že tomu chybí nějaký šmrnc.. Představa budoucnosti, kdy bolest je slast a umělci už asi lidem ukázali úplně všechno, a tak performují s vlastním tělem.. Uměním se stává třeba to, že si Saul Tenser nechává z těla tahat nově vypěstované různě tvarované orgány. Bonusem pak budiž, že při samotném "představení" mu chirurgie a atmosféra operačního sálu způsobuje rozkoš. Proč by měl vyhledávat náklonost u svých asistentek, když si může z těla vytáhnout další játra.. Pár docela až existencionálních myšlenek, které jdou na kost za samou podstatou humanismu, které jsou ale rozmáznuty do vleklého příběhu, jenž postrádá napětí a gradaci.. Možná jen jednoduchá futuristická variace na BDSM, anebo skutečně vize jak lidé vnímají svoje tělo? .. Jen škoda přílišné artovosti a několikrát divácky méně přístupnějšímu tempu. Zvrácená podívaná, kdy se kolem napojeného Mortensena tetelí svlečená Léa Seydoux, jejíž takřka dokonalá ňadra nakonec dělají ze snímku přeci jen poutavý zážitek. 55% ()

Vämpiriüs

Jako první zmíním, že se jedná o poměrně složitý film a rozhodně není pro každého. Tento film je velmi zvláštní ať už bizardností, která z něj doslova cáká tak i složitostí uchopení. Děj sám o sobě je plytký jak deska od stolu, nicméně filozofický přesah tohoto zvráceného světa je zajímavý. Netuším jakou úchylkou Cronenberg trpí či zda si jen šlehne nějaký zvláštní matroš. ()

MyrnaAlec

Forma dobrá, obsah neuspokojivý. Začátek vypadal slibně - kluk ohlodávající kbelík byl posléze zabit svou matkou coby zrůda. Pak se objevuje postava Saula a jeho asistentky a autor nám předkládá koncepci chirurgie místo sexu. Na seancích se řežou a vyndavají se nové vypěstované orgány. Nakonec to vzdá a dá si k svačině fialovou tyčinku. Já jsem velký fanda starýho Cronenberga. VIDEODROME nikdo nepřekoná. Cením si, že ve svým věku je schopen tvořit. Ovšem tohle bylo fakt o ničem. Nutný pseudofilosofický blábol. ()

Pitryx

Nebýt tam toho filosofického žvatlání, šlo by možná o ucházející snímek. Pár dobrých scén mu rozhodně upřít nelze. Jenže je to zabalené do tak nudného děje, že je umění u toho neusnout. Takže toto není sci-fi pro mne. Dávám dvacet a více mne ani nenapadne. ()

xxmurphyxx

Úprimne? Nedopozeral som. Ku koncu som zaspával, tak som to sekol, že to dopozerám na druhý deň. Bolo to pred týždňom a do teraz som nedostal chuť sa do toho pustiť. Je to bizarné, divné, uletené, zvrátené, čo je samozrejme super ale celé to je tak neskutočne impotentné a nudnééééééééééééééééé. Nezachráni to ani v celku zaujímavý námet a miestami fajn spracovanie. A Stewart tu tak neskutočne prehráva, dúfam, že to bol nejaký divný zámer Cronenberga inak hanba. Jedna hviezda za nahú Léu Seydoux, aj keď po Život Adele už nemá čím prekvapiť. ()

RobinPM100 odpad!

Cronenberg na starý kolena definitivně zešílel. Neskutečná zhovadilost, totálně na palici, plná všemožnejch zvrhlostí a humusáren, kde se navzájeme postavy pitvaj, deformujou, olizujou atd, volejte na Cronenberga Chocholouška, to bude nejlepší. ()

Unterschleif

Veľmi provokatívny a dosť originálny materiál. Vzhľadom na “veľkosť" materiálu je ale cinematography dosť o hovne a výprava vyzerá slabšie ako céčkový seriál Z Nation. A ten koniec? Poďme napísať scenár a… a neviem čo, takže to iba utneme. Šak sme umelci, ne? ()

bvlrm

Film o "ľuďoch" ktorí majú zvnútra potetované orgány, jedia plasty, a chodia na verejné performatívne pitvačky nemohol byť viac nudný. Z vážneho filmu a evolúcii ľudského tela tu máme len komédiu s raňajkovými stoličkami ako od Gigera. ()

Hall900

Bylo to poněkud bezkrevné.  Především pokud to někdo před premiérou srovnával třeba s Holy Motors. Zrovna třeba Holy Motors nebo Enter The Void fungujou po zážitkový rovině skvěle. Tady si připadáte jako přehrávající creepy Kristen Stewart která čeká že se do ní bude řezat a dostane fialovu proteinovou tyčinku.  V dnešní rozvětvený, multivesmírný, komiksový realitě jsem se párkrát přistih že si uvědomuju že tehnhle vesmír je asi tolik zajímavej jako nějaká vedlejší planeta ze Star Trek TOS a pokud by  se tam v druhý půlce teleportoval Kirk se Spockem a řešili že jednání domorodců je z, nějakýho šedesátkovýho konzervativního  důvodu, nemorální, nepřekvapilo by mě to . Vyprávět tohle sci-fi v roce 2022..  Common...To bylo vážně hodně slabý..To už si radši pustím Donalda Trumpa jak žere burger , pije vodu, nebo půl hodiny exptv.org/ . Třeba tam budou zombie indiáni nebo portugalská reklama na pojištění. Co tady vůbec ještě dělám.. ()

nikhaj

Uchylarčina jak vyšitá! Miestami posobi ako Bé-čko. Tazko stravitelne pre normalneho divaka, takze neudrzi v napati , s inymi hercami by zostavalo len preradit na kolaj stratenych filmov ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Léa Seydoux se připojuje k obsazení Duny

Léa Seydoux se připojuje k obsazení Duny

22.06.2022

Populární francouzská herečka Léa Seydoux (Není čas zemřít) se jen tak nezastavuje. V Cannes letos byly uvedeny dva její snímky, romantické drama Un beau matin režisérky Mii Hansen-Løve a Zločiny… (viac)

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

21.06.2022

Léa Seydoux bude Emmanuelle

Léa Seydoux bude Emmanuelle

18.05.2022

Stále více a více populární i obsazovaná francouzská herečka Léa Seydoux má napilno. V následujících dnech budou na právě probíhajícím festivalu v Cannes uvedeny rovnou dva její nové snímky, a to… (viac)