Koukej, zvuky Amazonie

Krátkometrážny / Dokumentárny
USA, 2016, 7 min

Hudba:

Don Peyote

Výbuchy barev, duhové ohňostroje, modročervené šroubovice či fialové pohybující se kuličky. Potěšte svůj zrak zpěvem papoušků, švitořením ledňáčků nebo tajemným cvakáním tropického hmyzu. Jak asi vypadá zvuk, když dostane vizuální podobu? Originální krátký film přetváří zvuky amazonského deštného pralesa v nádherné, pestrobarevné abstraktní obrazy. Jak? Pomocí pohyblivých 3D animací, které se mění na základě zvukového podkladu nahraného v samém srdci pralesa. Tato působivá synestezie zanechává v divákovi hluboký dojem. Audiovizuální umělecké dílo ukazuje krásy planety Země, o které by byla veliká škoda přijít. (Academia Film Olomouc)

Stanislaus

(AFO 2021) Thomasův "snímek" by se dal do jisté míry pojmout jako synestetický experiment, v němž jsou zvukové projevy tropických zvířat spojeny s nějakým vizuálním ztvárněním. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji replikaci virů v těle, chvílemi zase nějaký upgradovaný spořič obrazovky, občas mi některé 3D obrazce připomínaly "emzáky". ()

ABLABLABLA

AFO 2021 online. Věřím, že každého designéra, grafika a programátora to asi nadchne. Krásná myšlenka, ale v reálu to na mě nijak nepůsobilo. ()