Vychovatel a jeho chráněnci mají v plánu získat peníze na záchranu svého sirotčince tím, že vyhrají rybářskou soutěž. A tak vezmou do party vysloužilého kapitána. (Netflix)

Lacike

Taký príjemný Disneovský film s nejakým tým morálnym ponaučením, v ktorom sa musia dať dokopy proti svoje vôly v rybárskej súťaži večne frfľajúci kapitán lodi Dennis Quaid a vedúci sirotinca v podaní mexického Marka Ruffala, aby zachránili sirotinec pred uzavretím. Keby to nebolo podľa skutočnej udalosti, tak by som si povedal, že tí scenáristi už nič jednoduchšie a otrepanejšie vymyslieť nemohli. Ale nakoniec to má celkom príjemnú atmosféru jak rodinné filmy z deväťdesiatok. Nakoniec sa všetci rozhnevaní pomeria, frfľajúci kapitán sa polepší, detské postavy nie sú príliš otravné a aj tá rybačka trvá dostatočne krátko na to, aby to nezačalo príliš nudiť. K dokonalosti mi tam chýbala nejaká komická postavička, ktorá by to poriadne oživila a hlavne nejaký konkurenčný záporácky tím u ktorého by som sa až do konca tešil na jeho porážku. Výsledkom je rodinný neškodný priemer na jedno pozretie. 5/10. ()

BMW12

Film s hezkým poselstvím o tom, že se nikdy nemáte vzdávat a že máte být poctivý a nepodvádět v životě. Snímek zachycuje drsnou realitu některých dětí v Mexiku, kdy se jeden manželský pár rozhodl založit pro opuštěné děti sirotčinec, avšak peníze dochází. A tak se zapojí do rybářské soutěže, kde soutěží o hlavní výhru v podobě spousty peněz. Příběh chytne za srdce, je napínavý, rodinný a navíc podle skutečných událostí, takže vás to pohltí ještě více. Jsem rád, že sirotčinec je na tom v součastnosti tak dobře a má rozsáhlý komplex. ()

Kingjiri

Standardní film dle skutečný události, takže pro mě divácky nepříliš zajímavej (aneb správně vyhrocená a filmově přepálená scéna občas přijde vhod). Nějaká ta životní pravda nebo poselství bijáku však byly vcelku fajn. Jenže to může víc oslovit spíš adolescentní diváky než dospělejší publikum. Špatnej film to neni a třeba casting byl celkově fajn (včetně dětskejch rolí), ale já očekával, že se budu víc bavit než nudit, dvě hodně silný hvězdy. ()

Arsenal83

Modrý zázrak nie je modrá ustrica a herec na obálke nie je Cinkota, hoci počet vlasov je rovnaký. Film je skutočným príbehom, ktorý napriek netradičnej až fádnej téme, ako je rybolov, prinesie celkom zaujímavý príbeh, do ktorého sa treba vcítiť. Mnoho mexických detí, až príliš veľa, vyrastá v pomeroch pod úroveň, v krajine, kde všetko riadia kartely a smrť na ulici je na dennom poriadku. A potom sa objaví dobrý strýčko rybár a oni dokážu nemožné. Kritici síce vidia za filmom politiku a vraj to tak nie je, Mexiko je krajina zasľúbená, ale asi z nej poznajú len sombreros, štipľavé fazule a kaktusy. Ale ono je to trochu komplexnejšie. Denis Quaid inak ďalší vynikajúci výkon. Príjemný film. ()

Malarkey

Takový ten klasický rodinný námět, kde i lidem, kterým rybaření nic neříká, neuškodí, když se na něj podívají. Na jedné straně je sirotčinec, který se topí v dluzích, na straně druhé je avantgardní kapitán, který je dobrý rybář. Náhodou se spojí do soutěže, která oběma pomůže a tak se vztah na obou stranách začne vyvíjet. Fajnově odpočinková záležitost. ()