1971: Rok, keď hudba zmenila všetko

• Česko 1971: Když hudba změnila úplně všechno (viac)
USA, 2021, 6 h 1 min (Minutáž: 42–49 min)

Marvin Gaye (a.z.), John Lennon (a.z.), Jim Morrison (a.z.), Mick Jagger (a.z.), Lou Reed (a.z.), Elton John (a.z.), Curtis Mayfield (a.z.), Tina Turner (a.z.) (viac)

Rok 1971 priniesol hudobné novátorstvo a znovuzrodenie poháňané politickými a kultúrnymi zmenami v tomto búrlivom období. Hviezdy stúpali do výšin, nové talenty sa dostávali na scénu a hranice sa posúvali tak ako nikdy predtým. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Amalberga k tomuto seriálu (4)

What's Happening? (2021) (E01)

Výborný dokument, vřele doporučuji. V dnešní době je všude jen samý provařený popík, který se zaměřuje hlavně na lásku a sex, protože jsou to dvě poměrně nekonfliktní témata, která se týkají většiny lidí. Kam se poděl hudební aktivismus v mainstreamu? Občas se něco ukáže, ale jde spíš o výjimky. Také mě zaujalo, že i tehdy se řešily problémy vyvolávané kapitalismem, ale mnoho se za tu dobu nezměnilo. P. S. Nixon je v dokumentu zobrazen velmi negativně, ale může si za to sám, protože použili nahrávky z jeho odposlechů. Je smutné, že inflace je pro něj důležitější než ty statisíce lidí, kteří ve Vietnamu umřeli, nemluvě o zvěrstvech, co tam Amíci napáchali. ()

Changes (2021) (E03)

History repeats itself. Lepší popis mě zatím pro tuhle sérii dokumentu nenapadá. V sedmdesátkách řešila generace mnoho stejných problémů a o sexuální výchově se diskutuje u nás pořád. Posunuli jsme se vůbec někam? Někdy o tom docela pochybuju. ()

The Revolution Will Not Be Televised (2021) (E05)

Další epizoda plná zajímavých momentů roku 1971, o kterých ve škole rozhodně neuslyšíte. Těším se na další díly. P. S. Krátká vsuvka s Lou Reedem byla super, jako fanouška Velvet Underground mě potěšila. Ráda bych se podívala na dokument v podobném stylu právě kapele nebo o Louovi. ()

Starman (2021) (E08)

Za mě slabší epizoda. Tvůrci nedokázali dokument nějak uzavřít a podat ve smysluplném celku. Vidíme zde jen změť nakupeného materiálu, který na sebe příliš nenavazuje. Z poslední epizody jsem si skoro nic neodnesla. ()