Hindenburg: Nové důkazy

(TV film)
  • Česko Hindenburg: Nové vyšetřování (viac)
USA, 2019, 50 min

Réžia:

Kirk Wolfinger

Harold Schenck byl amatérský filmař a fotograf, kterému se v roce 1937 podařilo natočit jedinečné záběry posledních okamžiků existence světoznámé vzducholodi Hindenburg. K záznamu se dokonce nedostali ani tehdejší vládní vyšetřovatelé neštěstí. Snímek začíná dříve než obvyklé filmy známé z týdeníků a byl natočen ze zcela neznámého úhlu, na němž vynikla celková délka a šířka mamutího vzdušného plavidla. Jedná se také o jediné známé záběry Hindenburgu během letu. Tým složený z vyšetřovatelů leteckých neštěstí, historiků a vědců se na základě tohoto nového důkazu pokusí zanalyzovat světoznámé neštěstí. (National Geographic)

Arsenal83

Vyšetrovanie bez čiernych skriniek je naozaj ťažké a za to o to hodnotnejšie. Staré záhady - nové odhalenia. Výhoda vzducholode oproti lietadlám tu však stále je - katastrofu vie väčšina prežiť. Len sa na miesto určenia dostane 20 krát pomalšie. ()

Marze

Rekonstrukce možných příčin vzniku jiskry, která zažehla vodík při přistávání. Lidé měli na záchranu jen pár sekund. Připadá mi neuvěřitelné, že dramaticky vypadající nehodu tolik lidí přežilo. Cestování to bylo pohodlné a luxusní. Dokument na České televizi. ()