Vzdálená

(festivalový názov)
  • USA Landlocked

Nick se snaží být vzorným manželem a otcem, a neopakovat tak chyby svých rodičů. Už v dětství totiž jeho rodinu opustil trans rodič Briana. Nedávná smrt matky však Nicka motivuje Brianu kontaktovat. Dvojice se tak vydává na společnou cestu k pobřeží, kde mají rozptýlit popel. Podaří se jim i přes prvotní nepochopení genderové identity stárnoucího rodiče nalézt společnou řeč? Citlivá roadmovie otevírá palčivé téma problémů mezi dětmi a jejich trans rodiči a upoutá vás svými výjimečnými hereckými výkony. Díky letmým pohledům do minulosti a hudbě Son of Cloud je navíc Vzdálená komplexním zážitkem pro všechny smysly, což dokazuje také ocenění Gió Stajano na festivalu Lovers Film v Turíně. (Mezipatra)

Disk

Citlivé a křehké drama o složitých vztazích dospělých dětí a jejich rodičů, zvláště pokud je jeden z nich trans*, mě emočně smetlo. Hodně dojemné. Nádherné herecké výkony. ()

Azurose

Ach, tento snímek pro mě je obrovským zklamáním. Film je nízkorozpočtový, což se do něj promítlo tak moc, že by vlastně bylo lepší ho vůbec netočit - nebo alespoň až by na něj bylo více peněz. Hercům jsem jejich výkony téměř vůbec nevěřil - buďto selhal režisér, nebo by bylo fajn celý film přeobsadit. Celý příběh pro mě byl obrovskou vykrádačkou snímku Lola, ve kterém se také na cestě sbližuje trans dcera se svým otcem. U tohoto filmu je problém ten, že se stejný problém omílal stále dokola a nejen konec, ale i některé části byly předvídatelné. Největším kamenem úrazu je zvuk - zvuk, který postrádá basy a kvalitní mix. Byl až tak špatný, že jsem se po východu z kina musel personálu ptát, zda je to jejich chyba, nebo je ten film opravdu tak špatně vyrobený... Režisér se neobtěžoval využívat smyslu filmové řeči a řešil to duchaprázdnými dialogovými okny a záběry na moře. Film absolutně nedoporučuji - je nudný, nedá se mu věřit a technicky naprosto selhává. ()