Mary-Kate a Ashley sa pripravujú cestou do Francúzska na množstvo zábavy a nezvyčajných dobrodružstiev. Láka ich predovšetkým Paríž, kam idú navštíviť starého otca. Svoj voľný čas si spestrujú preháňaním sa na mopedoch, spoznávaním parížskych pamiatok, hľadaním nových kamarátov a snahou uniknúť svojmu upätému sprievodcovi. Toto miesto im ponúka nielen nakupovanie v originálnych butikoch a prehliadku Notre Dame, ale aj večerné rande na Eiffelovke - skrátka jeden fantastický zážitok za druhým. (TV Markíza)

IrisHelenka

Ach jo, já vím... Ten film je naivní... A co má být? Jako malá holčička jsem ho milovala, snila jsem o tom, že pojedu do Paříže, pouštěla jsem si ho dokola třeba celé odpoledne a odříkávala scénář společně s herci. Já nemůžu jinak! Na rozdíl od následujících filmů s Olsenkami je tenhle skutečně myšlen jako pohádka pro děti, akorát tam není princezna a zakletý žabák, ale dvě třináctileté treperendy, které si užívají první nevinnou lásku a vytáčí všechny na americké ambasádě. Jeden z prvních a zároveň jeden z mála povedených dětských filmů s Olsenkama. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +Olsenky mají opravdu své kouzlo, posledních 15 minut je velice příjemných, v hlavní roli Paříž - ale prostředí se mi zdá jaksi odtažité, zpracování mdlé, jednoduchý příběh/// Tenhle film je výhradně určen pro Teen publikum a pro holky (8-14let). Taky je to jak jinak o holkách, o jejich láskách, dobrodružství v Paříži a dalších holčičích starostech. V závěru to bylo pěkné, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo moc jednoduché, nalajnované, samoúčelné. Přesto pro fanoušky Olsenek další povinnost./// Celkem 48%/// ()

Skuby47

Pokud dobře počítám, bylo sestrám Olsenovým v době natáčení tohoto filmu 13 let. Stejné věkové kategorii je tento naivní snímek určen a podle toho vypadá. Scénáristé si s ním nedali moc práce. Spoléhali na milé tváře dvojčat, které si získaly velkou popularitu už jako mrňata v seriálu Plný dům. Tu bylo třeba využít, než nám dívenky odrostou do věkové kategorie dospělých, kde je na hvězdném nebi daleko větší tlačenice. Filmů o těchto malých uličnicích byla natočena celá řada a putování Paříží není z nejhorších. Příště s nimi budeme cestovat do Londýna, na Bahamy, do Říma, do New Yorku a kdoví kam ještě. Beru to s nadhledem, moji desetileté vnučce se to líbilo. ()

farfalla

Pohled na Paříž očima amerických náctiletých dvojčat ubytovaných na americké ambasádě u svého dědečka velvyslance. Děvčata jsou velmi šikovná, na co sáhnou, všechno se jim daří a každý je má nakonec šíleně rád. Dokonce se jim i podaří přesvědčit pravověrného francouzského šéfkuchaře, že nejlepším jídlem na světě je hamburger z fastfoodu. ()

freddy

Zajímavá komedie, u níž jsem vydržel až do konce a byl jsem zvědav, co se v příběhu bude dít. Věděl jsem dopředu, že se jedná o film s dvojčaty Olsenovými, což byl pro mne signál, abych neočekával nějakou inteligentní komedii, ale spíš film, který bude založen na roztomilých nevinných úsměvech ještě roztomilejších dvojčátek, které nikdy nic nevyvedou a pokud ano, milý úsměv jim z toho vždy pomůže. Nečekal jsem nijak osvětovou či dokonce originálně pojatou komedii, na to koneckonců asi dvojčata Olsenovi neměla, nemají, a asi ani nikdy bohužel mít nebudou. A z tohoto pohledu nenáročného diváka (musel jsem opravdu vypnout mozek a soustředit se jen na film) mi to přišlo jako místy zábavné, jindy vyloženě trapné dílko, jež nemá žádný potenciál. Nebýt dvojčat Olsenových, tak tento scénář nikdy na filmový pás převeden nebyl, tím jsem si takřka jist. Ale pojďme k ději. Dvě mladé slečny se nudí, a tak je rodiče pošlou na týden do Paříže k jejich dědečkovi, který je americkým velvyslancem. Tady narazí na dva kluky, do těch se zamilují a kvůli nim porušují pravidla, aby se nakonec zase vrátili domů. To bylo hodně zjednodušeně řečeno. Musím říci upřímně, že výsledný dojem je takový, že film je uměle pospojovaný, jen aby Olsenky měly ve své filmografii o jeden snímek více, jako by byl ušitý horkou jehlou a nikdo snad ani neaspiroval na jeho potencionální úspěch u jiného než teenagerovského publika. To je chyba, tedy z mého pohledu. Ale i přesto se mi film trochu líbil, a celkové hodnocení dvě hvězdičky je ještě podle mne docela milosrdné, ale musím se přiznat, že pro tato dvojčata mám částečnou slabost (úžasné jsou holky v seriálu So Little Time - Tak málo času) a mám také rád Paříž, a proto dávám alespoň ty dvě hvězdičky... ()