Darth Maul: Apprentice

Krátkometrážny / Fantasy / Akčný / Sci-Fi
Nemecko, 2016, 18 min

Skupina Jediů je vylákána nouzovým signálem na odlehlou planetu, kde, jak se ukáže, musí čelit dosud neznámému sithskému lordu. Darth Maul podstupuje svoji závěrečnou zkoušku připravenou Darth Sidiousem, ve které musí prokázat nejen znalost Síly a dovednost v používání světelného meče, ale i demonstrovat, zda v sobě ještě najde špetku soucitu či slitování. (Tony-Z)

AllShallFall

Krásně zpracované. Sedělo mi to do posledního puntíku. Jako fanda SW dávám samozřejmě nejlepší hodnocení. Je to kus práce, vytvořit něco takového. FAN filmy jsou prostě samostatná kapitola a mělo by se na ně také tak nahlížet. Srovnávat to s filmy, je nesmysl. To je jiná kategorie. Navíc, já nejsem až na takové to lítání vzduchem, skákání až do nevím kam a používání Síly až kosmické lodě jsou zmuchlány do kuličky. Je to sice pěkné, ale pak už si to dost protiřečí se starými filmy. Má to být takové rytířské, jako to bylo ve starých ságách. A to většinou i v těch nových bylo. Nemluvě o Force Awakens. Zkrátka, fanoušek žije ve svém světě. Je to tak dobře. A proto to nelze srovnávat. ()

Viper86-V1

Fandovske minifilmy vetsinou krome nadseni tvurcu nabizi i (logicky vzhledem k financicm) priserne technicke zpracovani, ale toto je bomba! Naprosto profi efekty a hlavne choreografie souboju a reinkarnace jedne z neikonisctejcich s zaroven trestuhodne nevyuzitych postav sagy. Pribehove je to prequel pred Epizodou I a kdo ma na SW rad hlavne souboje svetelnymi meci a chce videt, jak svetla strana sily dostane poradne na prdel, at nevaha ani minutu! Na Uloz.to je zip s filmem vcetne titulku, byt tady nejsou uplne potreba. ()

melloun

Darth Maul je jedna z nejikoničtějších postav ze světa Star Wars a přijde mi, že ve filmech vůbec nevyužili jeho potenciálu. Naštěstí je zde tenhle kvalitní kraťas, který se může směle rovnat s filmy z poslední trilogie. Svým nadšením a fanouškovstvím je vlastně i překonává. Tohle chci vidět v epizodě IX. ()

HAL

Jeden z nejlepších fan filmů jaké jsem potkal. Na minimálním prostoru jde hlavně o jeden dlouhý souboj, ale příběh doplňující postavu Maula je při tom vyprávěn velmi schopně, obzvlášť díky překvapivě schopným hercům. A o to překvapivější je, že ještě lepší než jejich herectví jsou jejich bojové schopnosti, nezadající si s tím co je k vidění v SW, i HK kung fu filmech. 8/10 ()

Gilmour93

Kdo má už dost toho, jak temná strana síly pořád dostává na prdel a chtěl by vidět pár Jediů nakrájených jak Poličan, má možnost.. Vzhledem k finančním a technickým možnostem bezpochyby zajímavý počin, ale sledovat patnáct minut rubačku se zářivkovými trubicemi, závěrečný souboj až parodicky připomínající těstovinové westerny a stuttgartský přízvuk ochránců galaktické Republiky? To by mě neuspokojilo, ani kdyby na to strejda Walt vytáhl z pokladničky tisícinásobek, nicméně fanboyové, co dobře vědí, že respirační problémy Dartha Vadera nejsou způsobeny šlukováním tatooinských doutníků, ti nechť dají rukavici.. ()

• Maskování Bena Schamma jako Darth Maula zabralo každý natáčecí den 4,5 hodiny. Většinu si maloval sám. (AMD.SW)
  • Použité kamery: RED Dragon, RED Epic, Blackmagic 4K, Blackmagic URSA, DJI Phantom 3. (AMD.SW)