Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Masrii

V zakončení trilogie mi trochu pokulhává děj, který zde nemá takovou svižnost po celou dobu jako tomu je v předchozích dvou částech. Divoký západ je sice ztvárněn opět na jedničku, ale příběh už nemá takový spád a chvílemi se možná budete i nudit. Nicméně si myslím, že po tak dobrých dvou dílech ten třetí není zas taková ostuda a důstojně uzavírá celou trojici. 80% ()

obivan568

Třetí díl má oproti předchůdcům pomalejší tempo a jednodušší scénář. Ale i tak je to opět skvělý film a skvělé zakončení úžasné trilogie. ()

Jello Biafra

Marty McFly sa tentoraz vydáva do roku 1885 na divoký západ aby zachránil doktora Browna a následne sa s jeho pomocou konečne dostal späť do roku 1985. Tretí a záverečný diel si tento raz berie skvelý retro nádych Westernových filmov a jedná sa o dôstojné zakončenie tejto kultovej série. ()

Smileface

Slabší díl, ale dobré zakončení trilogie. Divoký západ je přecejen už velký rozdíl od ostatních posunů z minulých dílů, město tedy nelze skoro poznat, až na radniční hodiny. ()

Rousse

Většinou se říká, že když má film pokračování (druhý díl) a pak ještě další (třetí díl), tak kvalita úměrně tomu klesá. Já mám ale pocit, že to neplatí v každém případě - určitě teda ne u Návratu III. Ten mám ze všech 3 dílů nejradši. Určitě to je tím, že mám ráda westerny a originální verze divokého západu je prostě fantastická v tomhle filmu. Opět skvělý scénář, kamera a herecké výkony Martyho a doktora Browna podržely celou sérii, která jako jedna z mála filmových sérií za něco stojí a nerozpadá se (jako např. Matrix). ()

Thurin

Můj asi nejoblíbenější díl celé série. Výborné zakončení celé trilogie. Robert Zemeckis udržel vysokou kvalitu po všechny tři díly a zato mu patří můj obdiv.:) ()

Cejny

Uzavření této trilogie je perfektní. Z počátku jsem si říkal, že přesun na westernový západ asi není tím pravým ořechovým, protože westerny mě nikdy moc nezajímaly, ale tady se to opravdu povedlo. ()

SG-1

"Je spousta horších míst, než je divoký západ. Například doba temna. Tam by mě docela určitě upálili pro kacířství." -Emmett Brown- ()

Maynard.

Završení jedné z nejlepších filmových trilogií, lepší už pouze Lord of Rings. Bohužel mi k absolutní spokojenosti kousíček chyběl. Je to tím, že sem se ve dvojce namlsal krásné vize budoucnosti a z ní to byl na mě až přehnanej skok do westernu. A taky škoda, že se v tomto prostředí zdržela celý díl, prostě škoda. Přecijenom Zemeckis není Sergio Leone (westernový mág a král). Nicméně je i tento díl o krok na před oproti většině filmům, ve kterých se cestuje časem. Zde mi navíc i vadí doktorova přítelkyně, kterou prostě už od malička nemusím, páč si ji pamatuju dál jako nesmypatickou právničku z Philadelphie. No, ale abych jen neremcal, tak ZZtop a jejich vystoupení na westernové zábavě se páčí. A vůbec, je to prostě super film, kterých je na Světě pomálu. Jen si tak říkám, že mít tak stroj času, to by se děly věci. Hnedka takle z hlavy vím o dosti věcech a to i důležitých věcech, který bych v životě udělal uplně jinak. Jojo, ale to je samý možná kdyby aby a by :o). ()

tempus

Spoiler:Westernový díl sází na vývoj hlavních postav, přičemž největším vývojem prošel Marty (na konci), když odmítne se postavit Tanenovi (poté, co ho oslovil srabem). Největší mínus byla náchylnost Biffa (nebo jeho příbuzného) k hnoji. Ale stejně ze všeho nejvíc jsem si odnesl atmosféru po poslední cestě v čase De lorainu, jak byla nádherně rozlučková, posmutnělá, ale přesto optimistická. Opět vidíme 85. rok, tak jak jsme ho viděli před 1. obeznámením Martyho se cestováním v čase . ()

Sdoom

Výborné zakončení legendární série! Umístění děje na Divoký západ není sice ideální, ale ani úplně špatné, oproti dvojce zas ale přibylo humoru, a tak je o zábavu postaráno. A závěrečná jízda na lokomotivě je legendární! (HD, orig.) Edit 3.9.2020: Tak nakonec musím říct, že trojku asi budu mít aktuálně výše než dvojku. Bavilo mě to od začátku do konce, nejsou tu hluchá místa a Divokej Západ je prostě dycky cool. Neskáče se tu tolik časem, je to méně komplikované, ale na škodu to rozhodně není. (Blu-ray, orig.) ()

Kejdlo

Sice už ne tak strhující a rafinované jako první dva díly, přesto je to pořád na výsost důstojné ukončení trilogie. Trojka už zkrátka nepřekvapila, ale v jistých scénách (Clint Eastwood) opět skvěle rozveselila. 9/10 ()

Circumscriptor

Robert Zemeckis ukončil túto trilógiu divokým západom. Veľmi podarený film s obrovským množstvom prvkov, ktoré dokáže fanúšik prvých dvoch filmov nadmieru oceniť. Tejto trilógií môže konkurovať už len Peter Jackson s jeho Pánom Prsteňov (čiste hypoteticky). ()

Lukoboss

Je to takový pořád dokola, sice se změní prostředí, ale ve principielně je to stále ta stejná šablona. Zbytek komentáře, viz koment k jedničce. ()

kenkaku

Opět máme přímé navázání na předchozí film, a závěr je doslova dokonalost (v provázanosti na scény s Jennifer). A to co je mezi? Western, kde se otírá o Clinta Eastwooda jak může už nemohl být lepší. I když není ani zdaleka tak promakaný ohledně časových smyček (a doslova mě rozčilovalo, že nebylo hned jasné, že když už je někdo “historicky mrtvý”, rozhodně to že odcestuje časem do budoucna, žádné kontinuum nenaruší), je to můj zdaleka nejvíce oblíbený díl trilogie. A to obecně vzato “trojky” bývají tragédie… o to víc mě to těší. ()

Kanibal

Zemeckis zde své hrdiny posunul zase o něco dál, než v předchozích dílech. Martymu se na závěr filmu podaří nereagovat na posměšek, že je zbabělec a profesor se po uši zamiluje. Třetí díl si říkal o vyvrcholení, kterým nepochybně je uvedení všeho do normálu a zničení Delorainu. Když v závěru profesor přijede na lokomotivě, která je strojem času i s celou svou rodinou, máte pocit, že skončila série, na kterou nikdy nezapomenete. ()

chamba

Tak, ako sa hovorí do tretice všetko dobré a platí to aj pri tejto tretej časti. Dej je znova skvelý, kde sa striedajú vtipné scénky s tými akčnejšími a vôbec celá atmosféra divokého západu je výborná. Dokonca je taká výborná, že som mal chuť vyrobiť si vlastný stroj času zo svojho FIATa značky Marea, aby som sa mohol vybrať za svojimi hrdinami z obrazovky. Jediné čo ma zamrzelo na celej tejto briliantnej trilógií bol úplny záver, kde sa doktor stratený v minulosti objavil ako veľká voda v dobe súčastnej na zostrojenej lokomotíve času, myslím že ho mali nechať pekne tak a zbytočne to už netlačiť do happy endu... ()