Countess Dracula

• Austrália Countess Dracula (viac)

Hlavnou hrdinkou je krutá starnúca grófka Alžbeta, ktorej pomáha milenec, kapitán Dobi. Grófka zistí, že kúpanie sa v krvi mladých dievčat omladzuje, a preto Dobi začne unášať vhodné kandidátky... (matriosa)

Pekisan

Americka alternativa na krvavu Alzbetku v Madarsku. V Uhorsku, aby sa historici nehnevali. Alzbeta bola fajn, teda jej kozy. Nie vsak az tak (casto), aby bolo aj mne fajn. ()

karnifex

Tak sice to nebyl žádný horor, ale pohádka, zato pěkně natočená. Starý uherský hrad a jeho komnaty působí nádherně a romanticky, celé je to mile naivní (včetně scény v hospodě, kde jsem si okamžitě vzpoměl na Cimrmanovo: "Pamatuj, že i opilce zahraje lépe střízlivý", ovšem s dodatkem, že by měl aspoň tušit, jak taková opilost vypadá..), prostě hezký oddechový film, který má atmosféru.. ()

Scaevola

Z mého pohledu spíše drobné zklamání, od Hammeru jsem viděl mnohem lepší snímky, které vynikaly hlubší atmosférou, lechtivější linkou i povedenějšími výkony herců a režiséra. Zde mne zaujal v podstatě pouze nečekaný "psychologický vhled" - vím, že je to přehnané, ale jinak to ve zkratce popsat nelze - do hlavy mužů, kteří hraběnku provázejí a milují: Jasným (anti)hrdinou filmu je pro mne kapitán Dobi. ()

Wez

Filmy studia Hammer se dnes už horory nazvat snad ani nedají,spíše jsou to takové temné příběhy,ovšem většinou s parádní atmosférou a kulisami a tento řadím k jednomu z nejlepších i přes zdejší docela nízké hodnocení.Hned název je ale zavádějící-Countness Dracula nemá totiž s Draculem vůbec nic společného,vychází ze zcela jiné historické postavy-Alžběty Bathory(včetně jmen několika postav nebo míst).Děj a příběh se mi velice líbil,kostýmy,exteriéry a interiéry taktéž,rovněž herecké výkony a nečekaný konec-4 hvězdy ()