Ženy v ofsajdu

Réžia:

Bořivoj Zeman

Kamera:

Josef Novotný

Lubomír Lipský st., Stella Zázvorková, Jiřina Bohdalová, Jaroslava Brousková, Jiří Krampol, Zdena Hadrbolcová, Bohuslav Kupšovský, Vladimír Menšík (viac)

Fotbalový rozhodčí nemá jednoduchý život. A pro hrdinu české filmové komedie, to platí dvojnásob. Příhody vedoucího holičsko-kadeřnické provozovny, který je ve svém volnu neohroženým fotbalovým rozhodčím. Jeho na zážitky bohatý staromládenecký život mu komplikují vdavekchtivé kolegyně... (oficiálny text distribútora)

carl.oesch

Koukat se na to dá, podle mně je to tak na úrovni Mužů v ofsajdu (ty mně taky moc nechytají), nicméně tady jsou ty dva body jednak za některé momenty z fotbalu (a to především v osobě plejéra Krampola) a pak ze sympatickou a hezkou Jaroslavu Brouskovou, která bohužel na rozdíl od řady vysloveně nesympatických hereček typu Kolářová, Slunéčková, Vlčková atd. nedostávala mnoho příležitostí ani ve filmu ani v televizi. Holt hezký ženský se v českém filmu (až na výjimky) nikdy nenosily, zato Bohdalkama a Janžurkama by se dalo dláždit. Snad aby pracující ženy nebyly frustrovány..... ()

topi

Normalizační sranda v plné parádě! Ufff, tohle mě nikdy nebavilo a ani to herecké obsazení nezachránilo trapnou a bezduchou rádoby zábavu. Navíc Bohdalka v roli sudího je naprosto příšerná, stejně jako seladon Lipský. Ostatní hrají tak na půl plynu, nemá to vtip ani šmrnc. Jedna hvězda za sestřelenou kočku, kteráž scéna mě opravdu rozesmála. ()

evangelik

Dost dobře nerozumím tomu, proč má tenhle film tak nízké hodnocení. Natočen v blbé době, s malou nadsázkou popisuje mikrosvět fotbalu v časech, kdy prvoligoví rozhodčí měli ještě svoje civilní povolání. Ani náznak politiky. Vzhledem k tomu, co tehdy mohlo přes "Poučení z krizového vývoje" projít - skvělý film. Dnes ovšem genderově naprosto nekorektní. Paní rozhodčí je diváky zesměšňována, ať jde k plotně. Třetí gól Interu, nemůžu si pomoci, byl podle televizního záznamu regulérní - míč byl celým objemem za brankovou čárou... ()

Master19

Hromada zajímavých herců v přihlouplém filmu o fotbale. Zaujalo mě, že při řešení sporného momentu (neregulerní gól spartě), argumentuje jeden z mudrlantů, že "FIFA nechce opakování v televizi při rozhodování". Tady je vidět, jak je aparát FIFA zkostnatělý, protože to platí dodnes, přičemž možnosti techniky jsou po těch čtyřiceti letech úplně někde jinde... Druhá věc, která mě zaujala byly ty kachláky, ty bych si doma nechal líbit. :-) ()

kinej

Mezi ostatními českými komediemi 70. let je tento film šeď. Film se snaží oslavovat existece lidí, co žijí jen fotbalem. Fotbal mám sice rád, ale žít ho jako životní styl, pokud ho sám nehraju mi přijde od života trošku málo. Navíc mi přišlo, že film téměř velebí kreténismus. Fotbalista kterého ztvárnil Krampol přijde ožralý do holičství a rozfláká tam zrcadla. Film se ho snaží zachytit jako v jádru dobrého chlapa a jeho násilnosti, jako jakousi samozřejmost, která se přece u CHLAPů musí brát. Nemusí, v mentální omezenosti takovýchhle lidí se skrývá zdroj spusty zla. Ale jinak ho Krampol zahrál dobře. ()

• V zápase Interu proti Spartě, který pískal rozhodčí Kastl (Lubomír Lipský st.), měl gól na 3:1 skutečně platit. Míč byl za brankovou čarou celým objemem. Lze to zřetelně vidět v opakovaném záznamu. (tatran99)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na futbalovom štadióne na ulici Hrazanská 128 v Prahe-Cholupici. (dyfur)