Česká filmová komedie o tom, že i ono zbytečné "páté kolo", dokáže občas nejen pořádně rozhýbat zdánlivě spořádanou rodinu, ale také v pravý čas a na pravém místě zasáhnout a zabránit neštěstí. Ačkoli emancipovaná redaktorka jednoho ženského časopisu hlásá, aby se hlavně prarodiče nenechávali zneužívat svými dospělými dětmi, bez zábran přijímá skutečnost, že její matka, dosud čiperná důchodkyně, pracuje v její domácnosti jako pomocnice pro všechno, aniž by se dočkala nejen jakékoli mzdy, ale ani uznání. Babička se však poučí z jednoho článku, který napsala právě její dcera - a vzbouří se. Navíc je natolik moudrá, že zabrání rozpadu manželství jejích nejbližších. Výrazné moralizátorské tendence jsou naštěstí drženy v přijatelných mezích a nabádavé ponaučení je docela humorné. (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Ale budiž. Občas se dalo i zasmát, ale jinak je to spíše smutné, tedy ke konci. V každém případě je to hodně poučné. Mladí by tento film měli vidět všichni povinně. ()

moviepill

Výborná komédia. Asi nemám čo vytknúť. Akurát ma najviac vo filme iritovala tá rozmaznaná kráva-puberťáčka Jana v podaní pani Tvrzníkovej. (nič osobné) Ale tá jej postava mi bola a bude nekonečne protivná. Myslím, že okrem babičky (mimochodom skvelá Baldová) bol v tej rodine najnormálnejší a najsympatickejší len ten malý Petr, a aj ten si to vždy odskákal, chudáčik... :-) ()

fabienne223

Oceňuji hlavně geniální herectví Zdeňky Baldové, která mě vždycky připoutá k obrazovce. Jinak - svižná komedie, samozřejmě poplatná době. ()

Kosir

Nebylo vlastně na co chodit, takže do jisté míry dokument své doby včetně dovolených v Bulharsku. I poměrně slušné obsazení tu dokumentovanou dobu lakovalo na růžovo. ()