SpaceBoy

všetky plagáty

Nadaný Jim se v pouhých 11 letech vášnivě zajímá o vesmír a vědu. Když se s otcem přistěhují do nového města, Jim se má s novou spolužačkou Emmou zúčastnit soutěže mladých vědců. Emma se zdráhá, ale Jim ji přesvědčí, aby tajně zkonstruovali opravdový horkovzdušný balón. Tuto vášeň zdědil po svém otci, astrofyzikovi Grahamovi, který se připravuje na vesmírnou misi. Jimovi zemřela matka a tento projekt je pro něj velice důležitý. Když však zjistí, že se Graham vzdal, zhroutí se mu svět. Soutěž se mění v posedlost a Jim chce na rozdíl od otce dokázat, že ve svém úsilí nikdy nepoleví. Tlačí Emmu na pokraj zhroucení. Zažívají nezapomenutelné dobrodružství, které je sblíží. (HBO Europe)

trickmaster

Dokonalost! Skvost pro děti i rodinu. Postrádá všechny ty atributy rodinných filmů, které úplně nesnáším. Násilné scény jsou vystříhané, hlavní hrdinové úžasní a milý. Touha být sám sebou. Žádné klišé převraty a natahovaný konec. Žádný happyend! Prostě převratně natočený snímek, který by mohl i reálné fungovat! 5/5, protože tohle je skvost! + Soundtrack ✅ ()

Marze

Příběh je zasazen do roku 1986. Spaceboy je barevný a kýčovitě hezoučký francouzský film. Ale je nepředvídatelný a je v něm víc než dětské vrtochy. Je v oblacích, ale zároveň pevnýma nohama na zemi. Je radost sledovat chemii mezi synem a otcem. ()

hygienik

Spaceboy nedrží pokope, kvôli nedostatočne vysvetlenému konaniu postáv, tým pádom celý film pôsobí nedôveryhodne. Ema sa správala ako dieťa, ale myslela ako dospelá. Je to zaľudnené bizarnými postavičkami, ktoré mali byť vtipné, ale vyznievajú asociálne. Celý dej pôsobil ťažkopádne, ku koncu až depresívne. Chápem, že v Beneluxe, to má detskému divákovi čo povedať, lebo tam sú tak nastavení. Ale nemyslím, že je to film na export do zahraničia. Ide už o 2. film z programu tohtoročného Zlínfestu, ktorý ma veľmi sklamal. Úroveň tohto, kedysi skvelého festivalu, pomaly, ale evidentne upadá. ()

Dawe2

Vůbec si nemyslím, že by byl film jen pro skupinu kolem deseti let, i dospělí si tam najdou své a pochopí věci, které zase děti nepoberou. V tom je kouzlo těchto filmů. Mě film velmi příjemně překvapil, je s velkým přesahem, jsou to milá osmdesátá léta. Některé narážky pobavily : "to nebude fungovat - nikdy :-D" Musíte vidět, aby jste pochopili. Celé to prostě tak nějak funguje. V hlavní roli zde neuvedený Basile Grunberger odvedl neuvěřitelný výkon. Jeho role je naprosto uvěřitelná, je to tahoun celého filmu, musel tím natáčením žít a je to strašně vidět a je to radost se pak dívat. Casting na hlavní roli se zde opravdu povedl. Film doporučuji, zdejší hodnocení 59% neodpovídá, odpady nechápu, možná se to minulo zacílením u sledujících. Mimochodem doporučuji film dokoukat do konce včetně závěrečných titulků a zobrazených obrázků, je v nich skryté dokončení děje. ()

Tipko

Slušná rodinná komédia o mladých, ktorí chcú niečo v živote dosiahnuť, konkrétne v oblasti vedy a výskumu.  Dostal ma záver,  a najmä scéna, kedy sa hlavná hrdinka uzmierila so svojou mamou. ()